Impression Cymbals

Dodano: 10.10.2017
Rodzaj sprzętu: Blachy

Na polskim rynku od jakiegoś czasu dostępna jest turecka marka talerzy o nazwie Impression. Przyjrzyjmy się nieco bliżej marce na bazie talerzy z kilku serii, jakie są w szerokim katalogu firmy.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.


Czy Impression wpisuje się w najlepsze tureckie tradycje kucia blach?

Jak wiadomo Turcja jest kolebką perkusyjnej blacharki i w samym Stambule mamy kilkanaście mniejszych lub większych firm produkujących blachy. Ciężko to wszystko usystematyzować i poskładać, ponieważ są przypadki, że za kilkoma markami kryją się te same osoby. Po prostu technologia tworzenia blach jest tak naprawdę identyczna, czy to w przypadku Anatoliana, T-Cymbals, Turkisha, Bosphorusa, a nawet Meinl Byzance. Wszystko rozbija się o jeden główny element, jakim jest dokładność i staranność wykonania.

Drugim jest jakość wykorzystywanego stopu do produkcji, bo mimo, że jest to także to samo źródło materiałów, to czasami wykorzystuje się drobne dodatki, które robią różnicę, zarówno pozytywną, jak i negatywną. Kolejna, trzecia i ostatnia sprawa to profesjonalizm danej firmy, dostępność, objętość katalogu, dystrybucja, gwarancja, czyli wszystkie rzeczy związane z działalnością firmy, a jak wiadomo Turcy mają z tym problemy i poziom ignorancji jest powalający, co powoduje, że instrumenty nie mają długiej żywotności rynkowej.

IMPRESSION


Zacznijmy może od tego właśnie elementu. Jak prezentuje się Impression jako firma? Wszystko wygląda zawodowo, obszerny katalog z jasno określonymi seriami, oferta gwarancyjna, kierowanie w stronę lokalnych dilerów. Do tego bardzo przyjemny kanał na YouTube, gdzie można zapoznać się z dobrze przygotowanymi próbkami serii. Sama firma Impression jest stosunkowo młoda, ponieważ istnieje od raptem 7 lat, ale widać, że jest tam pomysł, plan i dużo nowoczesnego podejścia.

SERIE


Katalog Impression jest dość obszerny. Zawiera 12 głównych serii i jedną serię specjalną. Serie obejmują każdy styl muzyczny od tradycyjnego starego jazzu po heavy metal po drodze mijając pop, electro, RnB, alternatywę i co tam sobie jeszcze wymyślimy. Kompleksowe pokrycie zapotrzebowania. Poszczególne serie mają też oczywiście różną dostępność modeli. Tak ogólne serie, jak Traditional lub Rock mają znacznie więcej dostępnych modeli niż np. efektowe Trash lub Hollister. Przebierać można bardzo długo i jak to bywa u zakręconych bębniarzy, jest to przyjemna zabawa. Mamy też serię specjalną o nazwie Leon, ale więcej o tym w sekcji Custom.

KATALOG OBEJMUJE SERIE:
Traditional
Rock
Hard
X-Hard
Mixed
Smooth
Jazz
Dry Jazz
Dark
Illuminati
Hollister
Trash
Do tego:
Kolekcja Leon
Talerze customowe
Blachy orkiestrowe

CUSTOM


Możliwość wykonania talerzy na zamówienie nie jest czymś nowym w ofercie tureckich producentów. W przypadku Impression jest to jednak zdecydowanie bardziej ułatwione z racji aktywności polskiego dystrybutora, który wręcz zachęca do takich zamówień. Wszystkie parametry i zasady są jasno przedstawione na stronie. Mamy tu także wspomnianą w sekcji SERIE linię talerzy Leon. Jest to coś pomiędzy customowym zamówieniem a regularną serią. Leon to absolutnie wyjątkowe instrumenty, jedyne w swoim rodzaju, które nie są produkowane seryjnie. Specyfika tych talerzy jest tak wyjątkowa, że należy zapoznać się z próbkami brzmień tych talerzy, ponieważ opisywanie każdego z osobna nie ma tu większego sensu. Są to udane eksperymenty głównego konstruktora blach, mistrza Güçlü "Leona" Arslana.

W POLSCE


Zazwyczaj robimy to niezbyt chętnie w naszych prezentacjach sprzętu, żeby unikać jakichkolwiek posądzeń o stronniczość, ale fakty powinny rozwiązać wszystkie podejrzenia. Pochwalić trzeba przygotowanie polskiego dystrybutora. Sam fakt oczywistej dla chyba każdego bębniarza domeny internetowej (talerzeperkusyjne.pl) świadczy o poważnym podejściu do tematu. Trzeba przecież pamiętać, że próba wprowadzenia na polski rynek zupełnie nowej, nikomu nieznanej serii blach, jest dużym wyzwaniem.

WYKONANIE


W tym przypadku także nie będzie większego zaskoczenia, ponieważ Impression to blachy zarówno w wersji tradycyjnej, błyszczącej, surowej, mieszanej ze skrawaniem szerokim, wąskim, bez skrawania, kuciem regularnym, nieregularnym. Jakość wykonania jest na wysokim poziomie i w dostarczonej do naszej redakcji potężnej paczce blach nie dostrzegliśmy jakichś niedoróbek. Wręcz przeciwnie, wśród talerzy tureckich testowane przez nas kilkadziesiąt talerzy można sklasyfikować do górnej półki jakościowej.

BRZMIENIE


Blaszki Impression wykonane są z brązu B20 czyli z najbardziej lubianego przez większość muzyków stopu brązu. Już sam ten fakt daje nam obraz tego, czego możemy się spodziewać po tych instrumentach. Czyste, ciepłe brzmienie w różnych odcieniach, głównie tych ciemniejszych z przyjemnymi dla ucha alikwotami. Powiedzmy sobie szczerze i nie czarujmy się, ale charakterystyka brzmieniowa dobrze wykonanych talerzy tureckich jakiejkolwiek firmy jest bardzo podobna (dobrze wykonanych - powtarzamy!). W przypadku Impression wielkim plusem jest jasno przedstawiona lista serii o konkretnym przeznaczeniu, co ułatwia wybór. Pamiętajmy jednak, że czasami różnice pomiędzy poszczególnymi seriami nie będą jakieś drastyczne, co jest wynikiem ręcznej roboty od początku do końca procesu produkcji. A to rzecz jasna także ma wpływ na wyjątkowość egzemplarzy.

PODSUMOWANIE


Talerze Impression to szeroka i bardzo przyjazna oferta dla wszystkich bębniarzy lubiących brzmienie dobrze wykonanych talerzy z brązu B20. Szeroki katalog, duże możliwości stworzenia własnych modeli i wersji. Poprzez zaangażowanie dystrybutora mamy łatwiejszy kontakt z ofertą i samym producentem. Minusy dotyczą głównie prozy życia tureckich blach, zarówno w odniesieniu do wykonania i jakości (właściwości brązu) samych instrumentów, jak i dostępności w rodzimych sklepach. Mimo fajnego sklasyfikowania blachy są indywidualnymi instrumentami, wymagającymi bezpośredniego kontaktu.

Na korzyść przemawia tu także bardzo atrakcyjna CENA, stanowczo idąca w parze z jakością talerzy. Naszym zdaniem zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą Impression i skierować się do sklepu, gdzie można zapoznać się chociaż z kilkoma modelami, przez co będziemy mieli lepszy obraz możliwości tej młodej, ale bardzo perspektywicznej firmy talerzowej.

Sprawdź dystrybutora: talerzeperkusyjne.pl
Producent: www.impressioncymbals.com
Foto: www.myfotos.pl

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Tylko teraz:
Promocja na start: 1 miesiąc za 1 zł!