Sabian FRX

Dodano: 28.09.2018
Rodzaj sprzętu: Blachy
Dostarczył: SABIAN

Tegoroczna nowość od firmy Sabian. Seria FRX, która ma za zadanie delikatniejsze oddziaływanie na nasze bębenki przy jednoczesnej radości z gry i cieszeniu się pełnią brzmienia. Intrygujące? Oczywiście!

Firma Sabian opracowała własną metodę kontrolowania brzmienia blach poprzez odpowiednie ich dziurawienie. Większość osób nieco się skrzywiła, gdy firma wypuściła ciche blachy Quiet Tone, które są wzorowane na tym, co zrobił Zildjian, ale takie są prawa rynku i użytkownicy mogą tylko zacierać ręce, że będzie w czym wybierać. FRX to już oryginalny pomysł Sabian, który jednak bazuje na wspomnianym dziurkowaniu.

IDEA SERII

Celem nowej serii FRX jest zapewnienie większego komfortu grających na mniejszych scenach poprzez wycięcie kilku częstotliwości – przez to są lżejsze w odbiorze. W nazwie FRX litery FR oznaczają po prostu Frequency Reduced (zmniejszona częstotliwość). Mówiąc bardzo prosto i obrazowo, mają to być cichsze blachy od standardowych. Firma zaznacza przy tym, że są to pełnowartościowe blachy i nie należą do rodziny talerzy cichych pokroju Sabian Quiet Tone czy też Zildjian Low Volume. FRX należy traktować jako pełnowartościowe talerze, mające dostarczyć pełnię brzmienia. Czy tak jest w rzeczywistości?

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.