Aquarian Performance II

Dodano: 14.11.2017
Rodzaj sprzętu: Naciągi
Dostarczył: AQUARIAN

Witamy ponownie na naszych łamach firmę Aquarian (testowaliśmy naciągi Response 2 w grudniu) i ponownie w formacie podwójnym tzn. membran dwuwarstwowych.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.


Temat naciągów jest wciąż żywy w naszym perkusyjnym środowisku. Często koncentrujemy się na talerzach, bębnach, werblach, a zapominamy, że jakkolwiek drogi sprzęt byśmy nie mieli, nie ugramy nic, jak nie będziemy mieć dobrych naciągów. Chociaż kiedyś Terry Bozzio grał na zestawie składającym się z samych blach, ale brzmiało to jak brzmiało i miało się nijak do normalnej gry.

Aquarian jest trzecim w hierarchii - po Remo i Evans - producentem naciągów. Firma rozwija się jednak stopniowo, a z ich produktów korzysta kilka uznanych "pistoletów", jak np. Tommy Clufetos, który uciągnął całą trasę Black Sabbath na Aquarianach, a jak wiadomo, Tommy rąbie przerażająco mocno w bębny. Brzmienie miał wyśmienite.



COATED


Jak słychać doskonale na naszym filmie prezentacyjnym, obie wersje brzmią bardzo podobnie. Naciągi powlekane brzmią tłusto i głęboko, ale przy tym wyraźnie z dużymi możliwościami dynamizowania. Bębny nie są matowe i stłumione, wręcz przeciwnie. Są to membrany o dużej wytrzymałości.

RODZAJE


Mamy do dyspozycji dwa rodzaje z trzech, jakie są w rodzinie Performance II. Nasz demonstrator Grzesiek Krawczyk miał do dyspozycji wersje przezroczystą i powlekaną. Jest jeszcze wersja przezroczysta z białą łatą wzmacniającą. Dostępne są w wersjach od 6" aż do 26".

 

BUDOWA


Podobnie jak inne naciągi Aquariana tak samo Performance II wykonane są techniką, która ma tajemniczą nazwę Vacuum Process, mającą na celu dokładne połączenie dwóch warstw bez żadnych niepotrzebnych pęcherzy powietrza i zmarszczek. Są to dwie warstwy o grubości 7 mil każda (czyli 0,178 mm). Dookoła charakterystyczny czarny ring. Wersja powlekana jest pełna, bez żadnych specjalnych dodatków.

CLEAR


Jeżeli ktoś nie przepada za powlekanymi wersjami naciągów, może skorzystać z wersji przezroczystej, która utrzymuje mięsisty charakter wersji powlekanej, ale ma jaśniejszy atak i odrobinę więcej góry, przy jednoczesnej głębi i pełni.

 

PODSUMOWANIE


Firma Aquarian znowu nie zawodzi. Producent nie jest może tak dynamiczny jak jego więksi konkurenci, szczególnie, jeżeli chodzi o dział marketingu, ale prezentowane produkty firmy nie odstają jakościowo od Evansa i Remo. Oczywiście jest jeszcze kilka innych czynników, które wpływają na jakość oferty danej firmy, jednak patrząc tylko na sety membran, jakie dostaliśmy od dystrybutora (Music Info) jesteśmy zadowoleni z ich jakości wykonania i uzyskanego brzmienia bębnów. Ceny skóry o rozmiarze 14" to rejony 55-60 zł, rozmiar 16" to koszt ok. 70 zł (plus minus 5 zł), a 10" i 12" waha się w okolicach 50 zł. Wszystko w zależności od sklepu, w którym robimy zakupy. Dla porównania odpowiednik Remo Emperor to koszt o 10-15 zł więcej za model, czyli jest różnica w kontekście całego kompletu. Warto więc rzucić okiem na Aquarian Performance, jeżeli szukamy mocnych, tłusto brzmiących naciągów.

Dostarczył: Music Info (musicinfo.pl)

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.