Rózgi perkusyjne GK

Dodano: 18.03.2014
Rodzaj sprzętu: Pałki

Zawsze z miłą chęcią prezentujemy na naszych łamach polskich producentów. Rynek perkusyjny to mnogość sprzętu, więc wydaje nam się, że Polacy także mogą mieć coś do powiedzenia.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Już na naszych łamach prezentowaliśmy rózgi GK. Tym razem producent zaprezentował nam pełną gamę modeli rózg, które wydatnie mogą zasilić nasz pokrowiec na pałki.

Zestaw zawiera modele następujące: Beat, Control, Wallop, Long Wallop, Strike, Small Strike, Impact, Long Impact. Wszystkie modele wykonane są z rózg bambusowych.

W stosunku do wcześniej prezentowanych modeli trzeba odnotować kilka różnic, świadczących o rozwoju firmy i pracy nad zwiększeniem jakości oferowanego sprzętu.

Uchwyt obecnych rózg GK jest zdecydowanie bardziej zbliżony do klasycznego okrągłego uchwytu pałki. Tak samo, jak wcześniej wykorzystany materiał, będzie dobrze walczył z potliwością rąk i jednocześnie zabezpieczał pewność uchwytu. Tylna część pałki umieszczona jest w większej nakładce, przesuwając minimalnie balans do tyłu. Wyczuwalne to jest szczególnie w cienkich Strike, które jako jedyne ze wszystkich modeli nie posiadają paska zabezpieczającego przed uderzeniami w rim. Konstrukcja tego paska także nieco się zmieniła i obecnie w zależności od modelu zapewnia jeszcze większą ochronę przed uszkodzeniem podczas uderzeń, przedłużając żywotność pałeczki.

Długość wszystkich modeli waha się od 41 do 42 centymetrów. Szerokość opcji pozwala na wybranie odpowiedniego modelu. Dla tych, co nie potrafią się kontrolować i mimo wszystko dają się ponieść grze mimo konieczności wykorzystania rózg, polecamy rózgi Long Impact i Long Wallop, które mają szerszy pasek zabezpieczający. Rózgi Control także mogą się sprawdzić w takim graniu, ponieważ mimo wykorzystania mniejszej ilości rózg w splocie, są one grubsze, a dzięki temu nieco bardziej żywotne. Perkusiści świadomi i pewni swego mogą korzystać ze wspomnianych Strike zarówno w wersji krótkiej, jak i normalnej. Pałki mają odkrytą całą swoją długość, a grając nimi mamy wrażenie, jakbyśmy grali sprzętem delikatnym, co hamuje nasze zapędy przed niekontrolowanym łomotem.

PODSUMOWANIE


Tak samo, jak we wcześniejszej prezentacji, także i teraz przypominamy, że rózgi nie są pałami do grania w baseball tylko dobrą alternatywą w momencie, gdy gramy koncert wymagający nieco mniejszej dawki decybeli. Wiemy, że zapowiadane są innowacje i firma nadal myśli nad rozwojem. Liczymy, że pojawią się nowe modele, które będą wynikiem zwiększonego zapotrzebowania na ten dobrej jakości polski produkt.

DOSTĘPNE MODELE I ICH CENA:
Beat 45 zł
Control 45 zł
Impact 45 zł
Long Impact 47 zł
Strike 41 zł
Small Strike 41 zł
Wallop 45 zł
Long Wallop 47 zł

Dostarczył: Dostarczył: GK-Music (www.akcesoriaperkusyjne.pl)

Test ukazał się w numerze grudzień 2013

{Podsumowanie Plusy:
+ zwiększona trwałość paska rim-shot,
+ zwiększenie naturalności uchwytu,
+ szeroki wybór.
Minusy:
- obiektywnie brak.}

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.