AW Cajon SPB10B25 Booster

Dodano: 22.01.2020
Rodzaj sprzętu: Perkusjonalia
Wojtek Andrzejewski

Jeśli najlepsi polscy muzycy sięgają po instrumenty niedużej firmy, to znak, że coś się dzieje. AW Cajon to polski wytwórca instrumentów perkusyjnych. Specjalizuje się w cajonach, które obserwuję od 2015 roku.

„Perkusjonista” dostał do testu szczególnie ważny instrument w portfolio producenta – model SPB10B25 Booster Cajon, który nie tylko nie mieści się do standardowego plecaka na skrzynkę, lecz także przerasta standardowe wyobrażenia na temat tego instrumentu, nadając mu zupełnie nowy wymiar...

Zacznijmy od tego, że Booster jest duży. Może nie zajmuje tyle miejsca co pół lodówki, ale jest bardzo masywny i zauważalnie szerszy od standardowych cajonów. Wymiary tego cajona to 500 x 340 x 310 mm. Już po pierwszym uderzeniu w tapę, pieszczotliwie nazwałem go „bestyjką”, gdyż zgodnie z plotkami na forach dla cajonerów, bas poszedł dwa piętra w dół do sąsiada, a werbel był wyraźnie w punkcie i co ważne – nie tylko na samych rogach skrzynki. Bestyjka, w odróżnieniu od innych cajonów, nie ma konwencjonalnego otworu rezonansowego, wyciętego w tylnej płycie. Jego rolę pełni duża, prostokątna szczelina na froncie, tuż pod tapą, o której więcej będzie dalej.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.