Camtronome

Dodano: 22.05.2019
Rodzaj sprzętu: Programy
Wojciech Andrzejewski

W sklepach z aplikacjami na smartfony roi się od metronomów. Najwięcej, rzecz jasna, jest tych bezpłatnych, bo jak mówią sami programiści – jest to stosunkowo prosty program do napisania.

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z Camtronome, również myślałem, że jest to prosty program. Srogo się pomyliłem, bo aplikacja autorstwa Macieja Sznurowskiego to potężny kombajn do pracy z pulsem, który totalnie zajął mnie na tydzień. A zajmie dłużej… Dlaczego?

Camtronome to aplikacja pozwalająca na tworzenie skomplikowanych ścieżek metronomów ze zmiennym metrum i tempem, które pozwala na jednoczesne nagrywanie prób, ćwiczeń czy koncertów. Co o niej mówił sam twórca? – "Moim głównym zamysłem było stworzenie drum cam, jak i profesjonalnego metronomu w jednym urządzeniu. Na swoich koncertach stawiam sobie statyw, na nim telefon, a Camtronome obsługuję zdalnie przez kontroler bluetooth Air Turn. Dzięki temu mam dobry drum cam, ustawioną setlistę koncertową, metronom zmieniający się w czasie (zgodnie ze strukturą utworu), audio prompter (obok metronomu słyszę też „zwrotka 1”, „refren” itp.) oraz podkład audio" – zachęcał Maciej Sznurowski.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"