Gretsch Chrome Over Brass G4160

Dodano: 13.09.2018
Rodzaj sprzętu: Werble
Dostarczył: GRETSCH DRUMS

Firma Gretsch ma w swojej ofercie kilka bardzo ciekawych werbli, wykonanych w Ameryce. Jakiś czas temu wzięliśmy na warsztat instrumenty sygnowane przez Vinniego Colaiutę, teraz przyjrzymy się metalowej odsłonie, która chyba nie będzie przeznaczona do grania wyłącznie metalu.

Prezentowany instrument należy do grupy nazywanej jako USA Snare Drums, tym samym producent informuje nas, że będziemy mieć do czynienia z werblem najwyższej jakości. Skoro tak, to i my będziemy oczekiwać od instrumentu bardzo dużo.

KONSTRUKCJA

Werbel o wymiarach 14” x 5” wykonany z mosiądzu i pokryty chromem. Obie obręcze są typu Die-Cast. Wygodna maszynka dwustronna – z jednej mamy mechanizm odrzucania i podciągania sprężyn, z drugiej mechanizm regulacji napięcia. Naciąg typu firmowego Gretsch Permatone z wewnętrzną łatą wzmacniająco/ tłumiącą. Szeroki zestaw sprężyn w ilości 42.

WYGLĄD

Instrument prezentuje się bardzo elegancko. Wszystkie elementy współgrają ze sobą i w tej kwestii esteci będą zadowoleni. Działa na wyobraźnię i przyciąga uwagę. Okrągła plakietka znamionowa Gretsch, korpus na środku jest delikatnie karbowany. Klasyczne lugi wzdłuż całej szerokości pięciocalowego korpusu.

PRZYGOTOWANIE

Współpraca z instrumentem przebiega bez żadnych zastrzeżeń. Lugi reagują poprawnie na pracę kluczyka podczas strojenia, ewentualnie można je potraktować odrobiną oliwki. Samo strojenie odpowiada klasie instrumentu i polega na standardowych czynnościach bez żadnych problemów.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.