Cavalera Conspiracy już jutro

Dodano: 13.06.2011

Już jutro w warszawskiej Stodole wystąpi Cavalera Conspiracy. Publiczność rozgrzeje Lostbone.

Wszyscy, którzy przeżyli wypadek samochodowy, będą zawsze pamiętać uczucia, które wypadkowi towarzyszą - lęk, strach, szok, zdumienie i olbrzymia adrenalina palącą wszystkie zmysły. Niespodziewane zderzenie ciężkich przedmiotów zawsze wywołuje w pasażerach radykalną zmianę postrzegania rzeczywistości. "Blunt Force Trauma" - nowy, niszczący album Cavalera Conspiracy jest muzycznym (i być może nawet dosłownym!) przywołaniem tych doznań. Nagle, urodzeni w Brazylii bracia Cavalera, na przekór wielu opiniom, udowodnili, że Cavalera Conspiracy nie jest jednorazowym i tymczasowym projektem.

"Jeśli podobał się Wam pierwszy album Cavalera Conspiracy, nowy pokochacie" - obiecuje wokalista i gitarzysta Max Cavalera. "Jest bardziej brutalna i bezkompromisowa. Blunt force trauma to uczucie, którego doznajesz, jak słuchasz tej płyty".

Cavalera Conspiracy powstał po trwającej dekadę ciszy pomiędzy Max?em i Iggor?em - braćmi, którzy jako nastolatki założyli legendarną, pionierską heavy metalową grupę Sepultura w 1984 roku. W grudniu 1996 roku (rok wydania krążka "Roots") Max opuścił Sepulturę i szybko stworzył Soulfly, którego siedem albumów zyskało światowy sukces i uznanie. Jego brat pozostał w Sepulturze, z którą wydał jeszcze kilka krążków, zanim odszedł z zespołu w styczniu 2006 roku. Kilka miesięcy później zadzwonił telefon. Zadzwonił Iggor z propozycją puszczenia w niepamięć bzdur, które przez 10 lat odkąd bracia rozmawiali ze sobą ostatni raz, ścigały ich obu w prasie.

Niespełna dwa lata później świat metalu stanął na głowie za sprawą debiutanckiego album Cavalera Conspiracy.

Podczas pracy przy debiutanckim albumie Cavalera Conspiracv do pełnych talentu i energii braci dołączyli Rizzo oraz związany z grupą Gojira Joe Duplantier, którego napięty harmonogram nie pozwolił na jego udział w trasie. Obecnie - z Chow ("pełnoetatowym" następcą Duplantier) i producentem Loganem Mader (byłym gitarzystą Soulfly) "Blunt Force Trauma" podnosi poprzeczkę po imponującym "Inflikted".

"Nieustająco piszę riffy i szczerze mówiąc - gdy piszę, nie wiem, czy będą wykorzystane przez Soulfly czy przez Cavalera. Po prostu je tworzę i zapisuję na CD" - mówi Max. "Ale później odsłuchuję demo i rozdzielam piosenki na zespoły, bo rozpoznaję, które będą właściwe dla Iggora. Po prostu czuję, która będzie lepsza dla Soulfly, a która dla Iggora".

"Bardzo zależało mi na ty, aby Cavalera Conspiracy kontynuowało działalność, bo ten zespół odzwierciedla mój sposób postrzegania Iggora". "To doskonały czas dla nas. Wspólnie dajemy sobie świetnie radę - to naprawdę niesamowite. Występ na festiwalu w Brazylii, na którym zagraliśmy dla około 100.000 osób, był najlepszym koncertem w całej mojej karierze. Uwielbiam grać z Iggorem".

Max Cavalera - wokal, gitara
Igor Cavalera - perkusja
Marc Rizzo - gitara prowadząca
Johnny Chow - bas

Jako support zagra Lostbone.

Lostbone powstał pod koniec 2005 roku w Warszawie. Pełny skład ustabilizował się jednak dopiero na początku 2007. W tym samym roku ukazała się pierwsza EPka "Time To Rise", z której dwa numery znalazły się również na kompilacji "Hardcore Attack 2007". W styczniu 2008 zespół wydał pierwszy album zatytułowany po prostu "Lostbone". W Polsce dystrybucję przejęło Spook Records, natomiast kilka miesięcy później album ukazał się w formie elektronicznej na całym świecie poprzez Defend Music/IODA. Utwór "Sick Of It" z debiutanckiej płyty został również wydany przez francuską wytwórnię United Winds Records na kompilacji "Moshing Attitude Part I".

W połowie 2008 roku powstał obecny skład Lostbone: miejsce basisty objął Michał Kowalczyk, a za mikrofonem stanął Bartek "Barton" Szarek. Na przełomie sierpnia i września 2008 zespół zarejestrował 3 nowe utwory na split EP z zespołem Terrordome "Split It Out". Dwa utwory ze "Split It Out" znalazły się również na kompilacji DIY "Blood Hardcore" oraz płycie Magazynu Gitarzysta.

W grudniu 2009 Lostbone zakończył prace nad drugim albumem - zatytułowanym "Severance", którego premiera miała miejsce 13 lutego 2010 roku, nakładem niezależnej wytwórni Altart Music. Realizacją płyty zajął się Paweł Grabowski w Progresja Studio w Warszawie, a za miks i mastering odpowiedzialny jest Szymon Czech i jego Elephant Studio w Olsztynie. Na albumie znalazło się 12 utworów, ukazujących jeszcze mocniejsze i zarazem bardziej różnorodne oblicze muzyki Lostbone. Płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno słuchaczy, jak i dziennikarzy. W marcu ?10 zespół zagrał trasę liczącą 11 koncertów u boku Corruption i Carnal. 1 czerwca 2010 miała miejsce światowa premiera "Severance" w formie elektronicznej poprzez firmę Distrophonix.


Skład:
Przemek Łucyan: gitara
Bartek "Barton" Szarek: wokal
Janek Englisz: perkusja
Michal Kowalczyk - bas


Cavalera Conspiracy / Lostbone

14.06.2011
Klub Stodoła, Warszawa
godz. 18:00

bilety: 132 zł.