Drum Fest 2011 - Antonio Sanchez

Dodano: 08.07.2011

Antonio Sanchez's Migration wystąpi w październiku dwa razy w Polsce w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drumfest.

Antonio Sanchez's Migration wystąpi w składzie:
Dave Binney - saksofon
Gilad Hekselman - gitara
Matt Brewer - bas

Koncerty odbędą się 13 października w Opolu oraz dzień później w Chorzowie.

Ponadto Antonio Sanchez, w ramach Drumfest 2011, poprowadzi warsztaty perkusyjneAntonio Sanchez - Trzykrotny zdobywca nagrody Grammy. Jest uważany przez wielu krytyków oraz muzyków za jednego z najwybitniejszych perkusistów swoich czasów. Przygodę z perkusją rozpoczął w wieku 5 lat, a już jako nastolatek był profesjonalnie koncertującym muzykiem. Antonio uzyskał wykształcenie w Konserwatorium Narodowym w Meksyku w klasie fortepianu klasycznego. W 1993 przeprowadził się do Bostonu, gdzie ukończył, z najwyższą oceną, studia Jazzowe w Berklee College of Music.

W Nowym Jorku rozpoczął współpracę z największymi osobistościami świata Jazzu, a byli to między innymi Pat Metheny, Chick Corea, Michael Brecker, Charlie Haden, Gary Burton, Toots Thielmans i wielu innych. W 2007 roku Antonio nagrał swoją pierwszą solową płytę zatytułowaną "Migration". Na albumie możemy usłyszeć gwiazdorską obsadę najbardziej cenionych obecnie muzyków: Pat Metheny, Chick Corea, Chris Potter, David Sanchez i Scott Colley. Płyta otrzymała wiele entuzjastycznych recenzji od różnych wydawnictw z całego świata. Znajduje się ona również na liście 100 najlepszych płyt jazzowych 2007 roku gazety "Downbeat" oraz na liście pięciu najlepszych debiutów według "The Village Voice".

Antonio Sanchez regularnie naucza na rozmaitych warsztatach czy festiwalach perkusyjnych. Jest także endorserem takich marek jak Yamaha Drums, Zildjian Cymbals and Sticks (są dostępne pałki sygnowane jego nazwiskiem), Evans Drumheads i LP Percussion (gdzie stworzono zestaw perkusyjny, który również jest sygnowany jego nazwiskiem).
Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !