Hard Rock Heroes Festival

Dodano: 20.09.2011

Znamy już pełny skład świetnie zapowiadającej się imprezy Hard Rock Heroes Festival, której główną gwiazdą będzie Whitesnake.

Już 28 listopada w katowickim Spodku - Hard Rock Heroes Festival! Główną gwiazdą festiwalu będzie formacja Whitesnake, która przybędzie do naszego kraju w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek, "Forevermore". Po raz pierwszy w Polsce wystąpi również Graham Bonnet z zespołem Alcatrazz. W Spodku zagra także legenda polskiej sceny muzycznej TSA oraz Kruk i J.D. Overdrive. Ostatnim zespołem, który potwierdził swój udział na festiwalu, jest jedna z najbardziej intrygujących irlandzkich grup, The Answer!

Whitesnake założony został przez Davida Coverdale'a w latach 70-tych, kiedy artysta rozstał się z Deep Purple. Kariera zespołu nabrała rozpędu w 1984 roku, w którym premierę miał album "Slide It In", a kolejny krążek kapeli - "Whitesnake" z 1987 roku, okazał się ogromnym sukcesem również na amerykańskim rynku. W samych Stanach płyta ta pokryła się 8-krotnie platyną. To właśnie z tego albumu pochodzą takie hard rockowe hymny jak "Still of the Night", "Here I Go Again", "Is This Love" czy "Give Me All of Your Love". 2 lata później ukazuje się album "Slip of the Tongue" nagrany ze Steve'em Vaiem, a kolejny studyjny krążek, "Restless Heart" wydany zostaje dopiero w 1997 roku, w tym czasie aktywność zespołu ograniczyła się do trasy koncertowej w 1994 roku oraz kolekcji Greatest Hits. W 2003 roku grupa obchodziła swoje 25-lecie, świętując je na wyprzedanej trasie koncertowej. W 2008 roku ukazuje się krążek "Good To Be Bad" i w ramach tournee, które promowało ten album, zespół dał niesamowite show w warszawskiej Stodole.

W marcu swoją premierę miał najnowszy krążek Whitesnake - "Forevermore", który już ogłoszony został jednym z najlepszych albumów w dorobku grupy. Płyta promowana jest na trasie koncertowej, w ramach której Whitesnake wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, już 28 listopada w katowickim Spodku. Formacja pojawi się w Polsce w składzie: David Coverdale, Doug Aldrich, Reb Beach, Michael Devin i Brian Tichy.

Graham Bonnet lo żywa legenda hard rocka, artysta ten śpiewał wcześniej w takich grupach jak np. Rainbow i Michael Schenker Group i wiadomo już, że podczas katowickiego koncertu nie zabraknie utworów z repertuaru tych dwóch formacji. Będzie to pierwsza wizyta tego artysty w Polsce.

Bonnet założył Alcatrazz w 1983 roku, a obok niego w zespole znaleźli się również Jimmy Waldo oraz Gary Shea. Po uzupełnieniu składu o Yngwie Malmsteena i Jana Uvena, formacja nagrała swój debiutancki krążek, "No Parole From Rock 'N' Roll", na który duży wpływ miały dokonania poprzedniej grupy Bonneta, Rainbow. W 1985 roku ukazuje się kolejny album, "Disturbing The Peace", na którym szeregi grupy zasilił Steve Vai. W kolejnym roku premierę ma ostatnia studyjna płyta zespołu, "Dangerous Games", natomiast w 1987 roku formacja zostaje rozwiązana i każdy z muzyków poświęca się pracy nad swoimi projektami. Wielki come back zespołu następuje w 2007 roku, grupa reaktywowana zostaje pod nazwą Alcatrazz featuring Graham Bonnet i formacja zaproszona zostaje przez Joe Lynn Turnera na wyprzedaną trasę koncertową po Japonii, a następnie gra serię koncertów, które przyjmowane są z niezwykłym entuzjazmem fanów. W tym roku rozpoczęły się także prace nad nowym studyjnym albumem grupy. Bonnet z zespołem pozostaje w rewelacyjnej formie koncertowej, o czym przekonać będzie można się już 28 listopada.

The Answer powstał w 2000 roku i ma już na swoim koncie dwa albumy: "Rise" (2006) oraz "Everyday Demons" (2009). Natomiast 3 października ukaże się najnowszy krążek Irlandczyków, "Revival". W swojej twórczości zespół miesza ze sobą hard rocka z bluesem i klasycznym rockiem. Zanim jeszcze  ukazał się debiutancki album, formacja została uznana przez magazyn "Classic Rock" za najlepszy nowy zespół roku oraz supportowała londyński koncert Deep Purple. Po wydaniu "Rise" grupa intensywnie koncertowała m.in. u boku takich zespołów jak Whitesnake, Aerosmith czy The Rolling Stones. Natomiast w 2008 i 2009 roku The Answer supportował AC/DC na światowej trasie Black Ice World Tour.  Formacja zrobiła piorunujące wrażenie nie tylko na miłośnikach klasycznego rocka i dziennikarzach, ale również i na innych artystach. Do fanów The Answer zaliczają się np. Jimy Page (Led Zeppelin) i Joe Elliott (Def Leppard). Obecnie zespół tworzą: Cormac Neeson (wokal), Paul Mahon (gitara), Micky Waters (bas), James Heatley (perkusja).

Hard Rock Heroes Festival

Whitesnake
Graham bonnet z zespołem Alcatrazz
The Answer
TSA
Kruk
J.D. Overdrive

28.11.11 - Katowice, Spodek

Otwarcie bram: godz. 15.20

Cena biletu:

Przedsprzedaż:

Loża - 350 zł
Sektory H, J - 255 zł
Sektory czerwone - 150 zł
Sektory niebieskie - 120 zł
Płyta - 135 zł

W dniu koncertu:

Loża - 400 zł
Sektory H, J - 280 zł
Sektory czerwone - 165 zł
Sektory niebieskie - 130 zł
Płyta - 150 zł

Bilety już w sprzedaży na stronach: www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl.

Magazyn Perkusista jest patronem koncertu.


foto:http://www.theanswer.ie/