Karmakanic w Polsce - supporty

Dodano: 13.03.2012

Brain-Connect i Joseph Magazine rozgrzeją publiczność przed kwietniowym koncertem Karmaknic we Wrocławiu

Karmakanic to jeden z najbardziej charyzmatycznych i niebanalnych zespołów grających progresywnego rocka w Europie. Formacja istniejąca zaledwie dekadę ma na koncie cztery płyty, którymi zaczarowuje pięknymi melodiami, wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi i nietuzinkowymi tekstami. To wszystko osadzone jest w podniosłej, symfonicznej stylistyce. Muzyczni recenzenci stawiają tą niesamowitą grupę na jednej półce z takimi gwiazdami jak światowej sławy Yes, Genesis i Emerson. Lake & Palmer oraz Ayron, Dream Theater, Symphony X czy The Flower Kings.

W skład zespołu obecnie wchodzą : Jonas Reingold na elektrycznej i bezprogowej gitarze basowej oraz klawiszach, Göran Edman jako wokalista, na zestawie perkusyjnym - Morgan Agren, klawiszowiec oraz wokalista  - Nils Erikson, Krister Jonsson na gitarze elektrycznej i akustycznej oraz Lalle Larsson na klawiszach.

Rozpiska koncertu:

drzwi otwarte: 18:00
Brain Connect 18:30
Joseph Magazine 19:15
Karmakanic 20:00

29.04.2012
klub Eter, Wrocław

Cena biletów:
50 zł (przedsprzedaż)
60 zł (w dniu koncertu)

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym koncertu.

Brain-Connect

Zespół powstaje pod koniec roku 2005 w Zawierciu i istnieje początkowo jako duet perkusisty oraz basisty (Przemysław Całus/ Marcin Szlachta). Pracując nad brzmieniem napotyka muzyków, z którymi nagrywa materiał demonstracyjny w roku 2007, lecz dopiero współpraca z gitarzystą, Michałem Ziają okazuje się sukcesem. Z początkiem roku 2010 jako trio nagrywa mini-album zatytułowany "Get On Time". Tytuł cieszy się niemałym zainteresowaniem i zbiera bardzo pochlebne recenzje w kraju i za granicą, a granie w takim składzie owocuje niejednym wyróżnieniem na Festiwalach. Brain Connect występuje na scenie u boku takich zespołów jak Riverside, Disperse, Tides From Nebula, Dianoya oraz kwalifikuje się do konkursu "AntyFest" w Antyradio. W tym samym roku w wyniku zawirowania w składzie klaruje się nowy skład. Duet, który wszystko zainicjował wzbogacony o klawiszowca zespołu Kruk, Krzysztofa Walczyka oraz nowego gitarzystą, Jana  Mitoraja, koncentruje się przede wszystkim na tworzeniu materiału na płytę długogrającą.   

Joseph Magazine

Zespół zdobywający coraz większe uznanie w świecie rocka progresywnego. Ich debiutancki album, "Night of The Red Sky", łączący w sobie dużą dawkę rockowej energii z malowniczymi melodiami i klimatem muzyki filmowej, został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy i recenzentów na całym świecie. Płyta ta cieszy się popularnością nie tylko wśród odbiorców w Polsce, ale również w USA czy w Europie Zachodniej. Wystarczy podać przykład czwartego miejsca, jakie osiągnęła ona w zestawieniu stu najlepszych płyt prog-metalowych w 2011, opublikowanym w portalu prograrchives.  Ich debiut płytowy i pojawienie się na scenach koncertowych było istotnym wydarzeniem w 2011 roku. Muzykę Joseph Magazine można było usłyszeć m.in. w programie 3 Polskiego Radia, w radiach lokalnych (w tym koncert transmitowany na żywo przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw) i internetowych. Zespół tworzy pięciu znakomitych muzyków, którzy nie tylko potrafią tworzyć piękne kompozycje, ale reprezentują jednocześnie imponujące umiejętności techniczne, co sprawia, że każdy ich koncert jest niezapomnianym wydarzeniem.