Steamroller na Drum Fest 2012

Dodano: 29.08.2012

Brian Tichy, Doug Aldrich, Miachael Devin, czyli muzycy kultowego zespołu Whitesnake połączą swe siły aby jako Steamroller zagrać w trakcie 21 Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest 2012.

Koncerty:

27 września - Opole - Filharmonia Opolska
start: g. 19:00

28 września - Wrocław - Sala Koncertowa Radia Wrocław

start: g. 19:00

29 września - Gliwice - Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko

start: g. 19:00

bilety: 30 (przedsprzedaż), 40 (w dniu koncertu)

Warsztaty:

27 września - Opole - Filharmonia Opolska:
godzina 14 - Doug Aldrich - warsztaty gitarowe (sala kameralna)
godzina 15.30 - Brian Tichy - warsztaty perkusyjnego
godzina 15.30 - Michael Levin - recital solowy (sala kameralna)

29 września - Gliwice - Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko:
godzina 16.30 - Brian Tichy - recital solowy

Brian Tichy - urodzony 18 sierpnia 1968 r. w Denville, w stanie New Jersey. Jest perkusistą, gitarzystą, wokalistą i autorem tekstów. Od 2009 r. był perkusistą grupy Foreigner, zastąpionym przez Jasona Suttera. Zaczął grać na perkusji jako ośmiolatek, a jako dwunastolatek rozpoczął naukę gry na gitarze. Wpływ na niego wywierały na niego takie zespoły jak: Led Zeppelin, Kiss, Aerosmith, AC/DC i Van Halen. Po ukończeniu Berklee College of Music (1986 - 1990), Tichy koncertował z wieloma artystami, takimi jak: Billy Idol, Ozzy Osbourne, Seether, Velvet Revolver, Foreigner, Pride & Glory, Glenn Hughes, Sass Jordan i Slash's Snakepit. Grał także na muzycznej scenie klubowej New Jersey od późnych lat 80 ubiegłego wieku do wczesnych lat 90, z grungeowym zespołem Aluminium Jew, z Billym Joelem i basistą Nena - Paulem Di Leo.

Mimo, że koncertował i nagrywał płyty z innymi zespołami, założył także swój własny zespół Ball, w którym śpiewa i gra na gitarze. Ze względu na upadek wytwórni płytowej Time Bomb Recordings, płyta Ball nie została nigdy oficjalnie wydana. Wydali za to krążek "The Grand Human Disaster Scenario" w 1999 r., w Japonii. Pod koniec 2003 r. Tichy zaczął współtworzyć teksty z Billym Idolem, co znacznie ograniczyło jego udział w życiu zespołu Ball. Współpraca pisarsko - tekściarska Briana Tichy i Billy'ego Idola to owocny rozdział w życiu Briana. Pisząc w 2006 r. dla Idola, nagrali także album świąteczny. Była to tylko ich inicjatywa. Tichy zagrał na wszystkich instrumentach i zajął się także produkcją tego albumu.

Wiosną 2009 r. Tichy koncertował z zespołem Foreigner i to spowodowało, że zakończył wieloletnią współpracę z Billym Idolem. Brian był również zaangażowany w sesje perkusyjne, pisanie tekstów z Derekiem Sherinianem, pisaniem muzyki dla telewizji i filmów za pośrednictwem MasterSource Music Catalog, jak i również grą w zespole Seether, pod nieobecność Johna Humphreya. Zastąpił także perkusistę zespołu Foreigner. Obecnie koncertuje z zespołem Lynch Mob. W czerwcu 2010 r. ogłoszono, że został nowym perkusistą zespołu Whitesnake.

Doug Aldrich
urodzony w 1964 r. w Raleigh, w Płd. Karolinie, w USA. Jest "głównym" gitarzystą hard - rockowym Los Angeles. Od 2002 r. członek grupy Whitesnake. W 1998 r. wraz z Keithem St. Johnem założył The Burning Rain, a wcześniej grał w zespołach Dio, Lion, Hurricane, House of Lords i Bad Moon Raising. Doug wydał także kilka albumów solowych. Po raz pierwszy zetknął się z gitarą jako jedenastolatek. Jego pierwsza gitara pochodziła ze sklepu Sears i była kopią gitary Les Paul. Doug był także na przesłuchaniu do grupy KISS, jednak nie udało mu się go wygrać. Poznał za to Gene'a Simmons i są oni przyjaciółmi do dzisiaj. Był też bardzo rozchwytywanym nauczycielem gry na gitarze, a pewnym momencie liczba jego uczniów przekroczyła 70 tygodniowo!

Michael Devin - pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, utalentowany basista, który dołączył do Whitesnake przy nagraniach do "Forevermore" w 2010 r. Teraz jest integralną częścią zespołowego brzmienia i wytwarzanej przez zespół "chemii". Sam mówi, że to wielki honor, być członkiem Whitesnake, a fanem grupy był od wielu lat. W pewnym momencie, Michael brał udział w czterech różnych projektach, jako główny basista. Był członkiem Whitesnake, Jason Bonham?s Led Zeppelin Experience i Lynch Mob (George Lynch).

Bilety na koncerty dostępne w punktach sprzedaży www.ticketportal.pl www.ticketpro.pl www.ragtime.pl

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym Drum Fest 2012.

Serdecznie zapraszamy !