Virgil Donati Trio na Drum Fest 2012

Dodano: 30.08.2012

W trakcie 21 edycji Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest wystąpi Virgil Donati Trio w skład którego wchodzą Virgil Donati, Allan Holdsworth oraz Anthony Crawford

Chorzów - 5 października - Chorzowskie Centrum Kultury
godzina 19

Opole - 7 października - Filharmonia Opolska
godzina 19

bilety: 30 (przedsprzedaż), 40 (w dniu koncertu)

Virgil Donati - urodzony 22 października 1957 r. w Melbourne, w Australii. Muzyk, kompozytor, niezwykle utalentowany perkusista i pianista. Swoją przygodę z perkusją rozpoczął jako 3 latek. Jako 15 latek występował i śpiewał w zespole rockowym i już wtedy wiedział, że to dobra droga dla młodego perkusisty. Od 16 roku życia poświęcił dla perkusji całe swoje życie i duszę. Jako 19 latek wyjechał do USA, by uczyć się gry na bębnach. Uczęszczał także na zajęcia kompozycji i aranżacji. Powrócił do Australii jako 21 latek i dopiero wtedy jego kariera na dobre się rozpoczęła. Donati obecnie występuje wraz z grupą Planet X, ponadto grał z takimi muzykami i  grupami jak On The Virg, Steve Vai, Ring of Fire, Tribal Tech.

W czasie poszukiwania kolejnych, nowych doświadczeń muzycznych Virgil odnalazł bratnią duszę prawdziwego wirtuoza gitary, Tony?ego MacAlpine'a. Zapoczątkowana od instrumentalnego progresywno-metalowego Planet X, a później w power trio wraz z Billy?m Sheehanem jako Devil?s Slingshot, współpraca Virgila i Tony?ego zaczyna nowy rozdział wraz z Seven The Hardway. Dołączył do nich wokalista Mark Boals, znany z pracy u boku Yngwie Malmsteena oraz Ring Of Fire.

Allan Holdsworth - urodzony 6 sierpnia 1946 roku brytyjski gitarzysta i kompozytor. Jego pierwsze nagrania pochodzą z 1969 roku (zespół Igginborttom), ale za właściwy początek kariery Holdswortha należy uznać rok 1972 roku, kiedy to, porzucając na zawsze granie po barach, podjął współpracę z grupą Tempest. Ciekawe nagrania Tempest z nieznanym gitarzystą zwróciły uwagę świata muzyki. Choć w połowie lat ?70 wciąż uchodził za niedocenianego gitarzystę, to przed końcem dekady udało mu się nawiązać współpracę z m.in.: Soft Machine, Gong, T. Wiliamsem, J.L. Ponty i Billem Brufordem. Na swoim koncie posiada także współpracę z mniej chlubnymi wykonawcami np. Level 42, czy Krokus. Holdsworth jako solista zadebiutował w 1976 roku albumem ?Velvet Darkness?, ale jego najciekawsze płyty pochodzą z lat '80 (za najlepszą płytę uchodzi wydana w 1985 roku "Metal Fatique"). Uznawany dziś za jednego z najlepszych gitarzystów, Holdsworth bez problemu odnajduje się w stylistykach jazzu, fusion, czy rocka progresywnego.

Anthony Crawford - urodzony 29 czerwca 1981 r., w muzykalnej rodzinie, amerykański basista, tekściarz i producent. Gitarę basową po raz pierwszy wziął do ręki w wieku 12 lat i od tego momentu wiedział, że zostanie basistą. W 2004 r. rozpoczął karierę z legendarną grupą Shalmor. W 2008 r. zaczął współpracować z wieloma wybitnymi i uznanymi muzykami, takimi jak: Erykah Badu, Peabo Bryson, Justin Timberlake, Dave Weckl, Everette Harp, Frank McComb, legendą gospel Andrae Crouch, Karen Briggs, Virgil Donati, Allan Holdsworth i Eric Marienthal . W 2009 r. wydał swój solowy album "Urban Jazz", który niedługo po wydaniu znalazł się na liście "Top 40 Charts". Występował także podczas rozdania nagród Emmy w 2011

Bilety na koncerty dostępne w salonach Ragtime oraz punktach sprzedaży Ticketportal.pl i Ticketpro.pl.

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym Drum Fest.

Serdecznie zapraszamy!