Drum Fest 2012: Ian Paice

Dodano: 05.09.2012

21 edycja Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest to okazja do uczestnictwa w warsztatach perkusyjnych poprowadzonych przez Iana Paice'a oraz w późniejszym koncercie Ian Paice & Moonstone Project.

30 września
godzina 15.00 -  Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu - Ian Paice - warsztaty perkusyjne
godzina 19.00 - Filharmonia Opolska - Ian Paice & Moonstone Project - koncert

bilety:
15 zł (warsztaty)
koncert - 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu)

Ian Paice


Wybitny brytyjski perkusista, założyciel i jedyny członek legendarnej grupy Deep Purple, który brał udział w nagraniach wszystkich płyt zespołu. Miał 15 lat, gdy dostał swój pierwszy zestaw perkusyjny. Profesjonalną karierę rozpoczął pod koniec lat '50 w zespole swojego ojca. Najistotniejszym faktem w jego życiorysie jest związanie się z wspomnianą już grupą Deep Purple. W 1968 r. wziął udział w przesłuchaniu do Roundabout, która wkrótce zmieniła nazwę na Deep Purple. Wraz z Richiem Blackmorem, Rodem Evansem, Jonem Lordem i Nickiem Simperem stworzyli niezapomniany skład, który nagrał w 1968 r. albumy "Shades of Deep Purple" i "The Book of Taliesyn". Wkrótce w miejsce Roda Evansa i Nicka Simpera do składu formacji dołączyli Ian Gillian i Roger Glover, a dzięki albumom "In Rock" (1970), "Fireball" (1971), "Machine Head" (1972), "Made in Japan" (1972), oraz "Who Do You Think We Are" (1973), Deep Purple stał się jednym z najbardziej znanych zespołów rockowych na świecie.

Ian Paice udzielał się również jako muzyk sesyjny, grając m.in. z Velvet Underground. Podczas zawieszenia działań muzycznych Deep Purple, pod koniec lat 70 i na początku lat 80 XX w., Paice brał udział w nagraniach u takich artystów jak: Maggie Bell, Kirby, Bernie Marsden oraz Ken Hensley. Pozytywnie odpowiedział na kilka zaproszeń, by grać w zespołach Trio Paice, Ashton & Lord, Whitesnake, a także u Gary'ego Moore'a. W 1989 r. wziął udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do "Lethal Weapon II", następnie powrócił do reaktywowanego Deep Purple. Pod koniec lat 90 XX w., Paice grał z Paulem McCartneyem.

Moonstone Project:

Matteo Filippini - włoski gitarzysta, założyciel formacji Matt Filippini Band i Moonstone Project. Wraz ze swoją grupą występował z takimi gigantami rocka jak: Glenn Hughes, Ian Paice, Roger Glover, Michael Schenker, Bobby Kimball, Vinnie & Carmine Appice, Graham Bonnet, Steve Walsh, Bernie Marsden. Pod nazwą Moonstone Project wydał dwa klasyczno - rockowe albumy z coverami oryginalnych utworów największych gwiazd lat 70 XX w.

Współpraca Matteo Filippini, Alessandro Del Vecchio oraz Nicola Mazzucconi wraz z Ianem Paice, rozpoczęła się w 2001 r. podczas warsztatów muzycznych we Włoszech. Wtedy to postanowili stworzyć wspólny projekt. W ciągu kilku lat dali wiele występów w całej Europie. Jak mówi sam Filippini - jedną z najbardziej ekscytujących aspektów gry Iana Paice'a jest to, że podczas jego solowych występów fani mogą usłyszeć wiele utworów z dorobku Deep Purple, także tych rzadko granych.

Alessandro Del Vecchio - włoski wokalista rockowy, keyboardzista i producent. Pracował z największymi muzykami światowej sceny muzycznej jak: Morris Albert, Ian Paice, Glenn Hughes, Vinny i Carmine Appice, Steve Walsh, i wieloma innymi, uznanymi artystami. Alessandro, znany z ponadprzeciętnych zdolności muzycznych - ze wspaniałej gry, nieziemskiego głosu i umiejętności aranżatorskich, zapraszany jest do współpracy z najlepszymi.

Nicolla Mazzucconi - z pochodzenia Włoch, wychowywał się w muzykalnej rodzinie. Grał w wielu projektach, m.in. z Ian Paice Band, Mr Feedback, Joe La Viola Trio / Ellande Bandini, Moonstone Project, Edge of Forever, Paolo Manzolini Band, Boris Salvodelli.

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym Drum Fest.