Gretsch wraca do okrągłego logo

Dodano: 19.10.2012

Słynne logo Gretsch 'Round Badge', używane w przeszłości przez blisko 40 lat, powróci na bębny.


Począwszy od stycznia 2013 roku nowe "stare" logo będzie zdobić wszystkie customowe modele zestawów Gretscha sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych. Pojawi się na m.in. na werblach z serii G-4000 Metal i G-5000 Wood.

Pierwsze znaczki Gretsch 'Round Badge', były używane przez amerykańską firmę przez cztery dekady między 1930 a 1970 rokiem stając się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych logówek w świecie bębnów. Nowe badziki Gretscha zachowają wiele charakterystycznych cech oryginałów. Podobnie jak pierwowzór będą wykonane z mosiądzu i ozdobione wypukłym napisem Gretsch (w historycznej wersji znaczka wypukłe były wszystkie napisy). Mosiądz pokryty będzie specjalną patyną wzmacniającą vintage'owy wygląd instrumentów. Znaczek będzie montowany w tradycyjny sposób jako okucie otworów wentylacyjnych, stąd "dziurka" w jego środku.

"Przywrócenie 'Round Badge' na naszych instrumentach w Stanach to dobrze widziany powrót do klasycznego i ikonicznego designu bębnów Gretscha" - mówi John Palmer, jeden z dyrektorów firmy. "Zbliżamy się do 130 rocznicy powstania firmy i z dumą łączymy kluczowe elementy naszego bogatego dziedzictwa z ciągłym rozwojem w produkcji bębnów."