Dave Grohl na Sundance

Dodano: 04.12.2012

Reżyserski debiut Dave'a Grohla "Sound City" zostanie pokazany w styczniu na festiwalu filmowym w Sundance, największym corocznym festiwali filmów niezależnych w USA.

"Sound City", wyreżyserowany przez Grohla opowiada o znanym studio nagraniowym położonym w kalifornijskim Van Nuys. W maju 2011 roku studio zostało zamknięte, ale w ciągu ostatnich 40 lat swoje płyty rejestrowali tam m.in. Nirvana, Fleetwood Mac, Neil Young, Johnny Cash, Rage Against The Machine, Slipknot, Nine Inch Nails i Metallica.

Nad soundtrackiem do obrazu oprócz Grohla pracował również producent Butch Vig. "Pisząc scenariusz do filmu, Dave wpadł na pomysł, żeby zrobić wywiady z ludźmi, którzy nagrywali w tym studio." - mówi Vig. "Przyniósł listę zespołów, które pracowały w Sound City w ciągu ponad 20 lat i okazało się, że jest bardzo długa. Fleetwood Mac, The Jacksons, Tom Petty, Metallica.. to niesamowite. Dave zaczął dzwonić do nich i pytać 'Cześć chciałbyś udzielić wywiadu na potrzeby tego dokumentu?' Wszyscy się zgodzili."

W filmie znalazły się również unikalne występy artystów, którzy pracowali w Sound City, m.in. zapis kolaboracji Coreya Taylora z Rickiem Springfieldem.

[youtube:http://www.youtube.com/watch?&v=F_xSj739-Uk]

[youtube:http://www.youtube.com/watch?&v=BOGeY1WyfyU]