Release party In a House of Brick

Dodano: 11.02.2013

Już 22 marca w Katowicach odbędzie się koncert związany z premierą albumu "Out of Hand" zespołu In a House of Brick.

Sesja nagraniowa płyty miała miejsce w porażyńskim Vitage Records Studio dowodzonym przez Szymona Swobodę. Wokale zarejestrowane zostały w Maq Records w Wojkowicach Śl. Krążek będzie zawierać dziesięć autorskich utworów oraz Rebel Yell - przebojowy cover ikony rocka lat '80 - Billy?ego Idola.

Oprócz gospodarzy wieczoru In a House of Brick wystąpią Chico, Searching For Calm i Mothra.

22.03.2013
Scena Gugalander ul. Jagiellońska 17A, Katowice

godz: 19:00

Rezerwacja internetowa: 15 zł na band@inahouseofbrick.pl
Wjazd w dniu koncertu 20 zł

Wywiad z wokalistą i basistą zespołu Mariuszem Kwiecińskim możecie przeczytać TUTAJ.  

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym koncertu.

In A House Of Brick powstał w 2000 roku w Zabrzu. Ostateczny skład z Kwiecią (Mariusz Kwieciński) na basie i za mikrofonem, Borsookiem (Krzysztof Cedro) za bębnami i Pepe (Piotr Adamski) grającym na gitarze ukształtował się w 2005 roku i funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Wiele prób, dziesiątki koncertów oraz praca nad własnym warsztatem spowodowały, że muzyka In a House of Brick dojrzewała, a band wypracował swoje własne brzmienie. W roku 2007 zespół postanowił zarejestrować materiał w studio, jednak z różnych powodów na efekt w postaci płyty trzeba było jeszcze poczekać. Sesja nagraniowa debiutanckiego materiału odbyła się na przełomie 2010 i 2011 roku, a gotowy album ujrzy światło dzienne na początku 2013 roku.

Narodzony w 2001 roku w Świętochłowicach Chico, to zespół wymykający się wszelakim klasyfikacjom, stawiający na ambitne i rozbudowane kompozycje oraz zaskakujące rozwiązania. Jaskrawe melodie oraz mocno połamana rytmika doprawiona elektronicznym impulsem samplera, to ewenement na polskiej scenie rockowych brzmień - czysta energia.  Mają na koncie debiutancki albumu "One Big Alternative" i Epkę "In Case Of Emergency". Muzyka Chico została także wykorzystana jako soundtrack do gry video oraz kilku filmów o tematyce sportów ekstremalnych. W 2009 roku Chico gościł na dużej scenie jubileuszowego Przystanku Woodstock oraz czeskiego festiwalu Rock For People.  W lipcu 2012 roku zespół został laureatem pierwszej polskiej edycji międzynarodowego festiwalu Emergenza i wystąpił na finałowym koncercie w niemieckim Taubertall Music Festival. W chwili obecnej grupa ukończyła pracę w Izabelin Studio nad kolejnym albumem, pełnym nieznanych dotąd w twórczości zespołu, śmiałych rozwiązań. Wydawnictwo pod roboczą nazwą "In Limbo" będzie miało swą premierę wiosną 2013 roku.

Twórczość Searching For Calm powstała ze zderzenia jazzu, hardcore'u i melodii. Muzycy znający się z różnych projektów postawili na muzykę która będzie łączyć gatunki, wędrować po stylistykach, mieszać rytmy i melodie. Z założenia cisza zderza się tu z hałasem, gonitwa melodii przechodzi w chaos żeby zaraz potem stać się balladą. Searching For Calm to dwóch gitarzystów, perkusja i bas. Od zawsze zespół szuka słuchaczy z różnych scen, grając na scenie hc punkowej, w jazzowych klubach, czy na festiwalach muzyki eksperymentalnej. Na tej pierwszej debiutował i dlatego ich muzyka ma jeden wspólny mianownik - energię. Porównywano ich z Fugazii, Mars Voltą, czy Dillinger Escape Plan. W przeciągu kilkunastu lat nagrali dwie świetnie przyjęte płyty: debiutancką w 2002 roku (reedycja w 2006 roku), a "Celestial Greetings" w 2010, nakładem Mystic Prod. Grali wielokrotnie w klubach w całym kraju, byli zapraszani na trasy po Wielkiej Brytanii, Niemczech, grali też w Czechach i Słowacji. Gościli na festiwalach Nowe Horyzonty, Off Festiwal, i innych.

Mothra to polska grupa która powstała w 2000 r. W maju 2006 r. nakładem wytwórni Red Swallow ukazał się zawierający 11 utworów debiutancki album zespołu Planet Decibelian, a trzy lata później światło dzienne ujrzał krążek Dyes, wydany z logo Selfmadegod Records. Zespół koncertował m.in. z następującymi grupami: Napalm Death, Modern Life is War, Maroon, Born From Pain, Omission, First Blood, Pelican, High On Fire, Sunrise, Nyia, In House Of Brick oraz Searching For Calm. Obecnie Mothra pracuje nad materiałem na nową płytę oraz trasą koncertową zaplanowaną na 2013 rok, w nowym składzie.

 

{M4_image 0}