Zobacz video Scar The Martyr

Dodano: 18.09.2013

Założona przez Joey'a Jordisona formacja Scar the Martyr może pochwalić się pierwszym teledyskiem nakręconym do utworu "Blood Host" promującego nadchodzący debiutancki album.

Krążek będzie nosić tytuł "Scar the Martyr" i ukaże się 1 października nakładem Roadrunner Records.


Materiał, który znalazł się na "Scar the Martyr" został zarejestrowany w Sound Farm Studios w Des Moines w stanie Iowa pod okiem Rhysa Fulbera (Fear Factory, Rob Zombie, Front Line Assembly). Podczas pracy w studio, Joey Jordison zajął się nie tylko perkusją, ale także zarejestrował wszystkie ścieżki basu oraz niemal wszystkie partie gitary rytmicznej. Autorem utworów są Jordison oraz wokalista Henry Derek Bonner (Blood Promise). Dołączyli do nich Chris Vrenna (Nine Inch Nails, Marilyn Manson,), który zagrał na klawiszach oraz Jed Simon (Strapping Young Lad) i Kris Norris (Darkest Hour), odpowiedzialni za gitary prowadzące.

"Na tym albumie zmieniałem brzmienie bębnów z utworu na utwór."
- powiedział Jordison w wywiadzie dla Magazynu Perkusista. O utworze "Blood Host": "Są piosenki, jak Dark Ages czy Blood Host, które które ludzie będą postrzegać jako to, co mogli usłyszeć w Slipknot z bardzo pokręconymi przejściami. Lubię te piosenki, ponieważ bębny i gitary są zwarte, są totalnie sklejone, więc brzmią totalnie masywnie. Polirytmie na centralkach i tam, gdzie ląduje werbel, razem z tym, jak idzie gitara, brzmi to tak, jakby gitara naśladowała dokładnie uderzenia perkusji. Dlatego brzmi to tak potężnie."

Cały wywiad z Joey'em Jordisonem można przeczytać we wrześniowym numerze Magazynu Perkusista.

Tracklista "Scar the Martyr":
01. Intro
02. Blood Host
03. My Retribution
04. Soul Disintegration
05. Cruel Ocean
06. Dark Ages
07. Sign Of The Omeneye
08. Anatomy Of Erinyes
09. Prayer For Prey
10. White Nights In A Day Room
11. Effigy Unborn
12. Never Forgive Never Forget
13. Mind’s Eye
14. Last Night On Earth

Bonus tracks:
01. Flatline & Fracture
02. Digging For Truth
03. Coat Of Arms
04. Complications