Wygraj DVD Mike Mangini The Grid!

Dodano: 23.12.2013

Najnowsze instruktażowe DVD Mike'a Mangini "The Grid, A System for Creative Drumming and Improvisation" czeka na zwycięzcę naszego konkursu.

Składający się z dwóch krążków DVD i trwający ponad trzy godziny set zawiera kompletny system, nazwany The Grid, rozwijający umiejętności, zarówno jako kreatywnego perkusisty, jak i improwizatora i skupiający się na zachowaniu muzycznej tożsamości bębniarza.

System nauki oparty jest na ćwiczeniach i wykresach i może być wykorzystany przez każdego bębniarza, bez względu na styl, w jakim się obraca. Mangini zaprezentował rozbudowaną kolekcję groove'ów, patternów i wypełnień, od najprostszych do ekstremalnie trudnych i krok po kroku wyjaśnia, w jaki sposób użyć systemu do lepszego zrozumienia muzyki, bębnienia oraz poprawy fizycznych umiejętności. Ćwiczenia umieszczone na DVD mają zwiększyć szybkość i niezależność kończyn, rozwinąć wiedzę o różnych gatunkach muzycznych, pomóc w zrozumieniu podstawowego rytmu oraz stosowaniu w praktyce rytmów nieparzystych, ostinato i polirytmii.

Materiał został zarejestrowany w dwóch różnych studiach, na dwóch zestawach perkusyjnych, w tym na sygnowanych bębnach, na których Mangini nagrał ostatni album Dream Theater.

Oprócz dwóch krążków DVD, "The Grid, A System for Creative Drumming and Improvisation" zawiera również 50 stronicowy ebook PDF, w którym znajduje się ponad 50 transkrypcji, definicji i diagramów związanych z systemem Manginiego. Na płytach będzie można zobaczyć również dwie solówki nakręcone podczas trasy Dream Theater.Konkurs:

Mamy dla Was jeden egzemplarz DVD. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: kontakt@magazynperkusista.pl. Tytuł maila: Grid. Odpowiedzi można przesyłać do niedzieli (29.12) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Jaki element swojej techniki chcielibyście najbardziej poprawić i dlaczego?

Rozwiązanie konkursu:

Koordynacja i niezależność kończyn, praca nóg (zwłaszcza lewej), praca nadgarstków, technika werblowa, flamy, trzymanie tempa, precyzja, nieregularne tempa czy lepsza gra na twinie - to część problemów, z jakimi się borykacie. Mamy nadzieje, że The Grid pomoże zwycięzcy ruszyć do przodu. DVD otrzymuje Patryk Sawicki. Gratulujemy.