Nowe pałki ProMark Select Balance

Dodano: 09.01.2014

Firma D'Addario wprowadza nową rewolucyjną linię pałek marki ProMark - Select Balance.

Perkusiści mogą teraz wybierać spośród dwóch wariantów wyważenia pałek: Forward lub Rebound. Pałki dostępne są w pięciu średnicach, aby każdy mógł dokładnie dopasować je do swojego stylu i sposobu gry oraz potrzeb.

"Teraz balans mocy jest w rękach perkusistów" - mówi Rob Caniglia z D’Addario. ProMark zmienił proces technologiczny, zmienił wygląd, a to z kolei, zmienia grę perkusistów" - dodaje Rick Drumm, prezes ProMark.


Tworząc pałki z serii Select Balance, dział projektowy ProMark wrócił do deski kreślarskiej i od nowa określił kluczowe elementy: średnica, stożek, kształt i materiał  końcówki. Wybrano pięć najpopularniejszych średnic: 535 ", 0,550", 0,565", 0,580", 0,595" i dwa warianty środka ciężkości: Forward (dla środka ciężkości przesuniętego do przodu) i Rebound (dla środka ciężkości przesuniętego do tyłu).

Pałki wykonane są z najlepszego jakościowo, selekcjonowanego drewna hikorowego i są sortowane pod kątem wagi i rezonansu brzmienia. Końcówka została zunifikowana w serii Select Balance i ma kształt łezki - wykonana jest z drewna ale w przyszłości zostaną wprowadzone modele z końcówką nylonową.

Drewno używane do produkcji pałek ProMark pochodzi z plantacji ekologicznych, odnawianych i kontrolowanych. Pojęcie "quarter sawing" odnosi się do określonego sposobu cięcia pni. Powstałe w jego efekcie deski mają większą wytrzymałość, lepiej zachowują kształt i wymiary, podlegają mniejszym odkształceniom.