Konkurs z Led Zeppelin!

Dodano: 21.11.2014

Wznowione i zremasterowane przez Jimmy'ego Page'a albumy Led Zeppelin "IV" oraz "Houses Of The Holy" są nagrodą w naszym konkursie!

Dźwięk każdego z albumów został zremasterowany przez Jimmy'ego Page'a z oryginalnych taśm, podobnie jak w przypadku wydanych w czerwcu 2014 przez Warner Music wznowień pierwszych trzech płyt Led Zeppelin. Reedycje "IV" i "Houses Of The Holy" ukazały się w kilku formatach, między innymi z dodatkowymi dyskami audio z nigdy wcześniej niepublikowanymi wersjami kompozycji grupy.


Konkurs:

Mamy do wygrania dwa komplety płyt "IV" i "Houses Of The Holy" (wydania 2 CD zawierające dodatkowe utwory - zdjęcie poniżej). Odpowiedzi wysyłajcie na adres: kontakt@magazynperkusista.pl. Tytuł maila: Led Zeppelin. Odpowiedzi można przesyłać do środy (26.11) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Ten utwór, utrzymany w rytmie między 5/8 i 6/8, był grany na żywo przez Led Zeppelin tylko jeden raz i zdecydowanie nie jest zaliczany do grona największych hitów zespołu. Jest za to doceniany szczególnie przez perkusistów. A to wszystko dlatego, że John Bonham, który przybył do studia prosto z baru, miał pod ręką za dużo pałeczek.... O jaki utwór chodzi? 

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za bardzo liczne odpowiedzi. Zagadka okazała się prosta, chodziło oczywiście o utwór "Four Sticks". Zestawy płyt otrzymują: Paweł Pawłowski i Krzysztof Czara. Gratulujemy!