Sabian - nowości na NAMM 2015

Dodano: 23.01.2015

Nowa seria talerzy B8X oraz kolekcja blach 'Big & Ugly' to jedne z nowości Sabiana na nadchodzące 12 miesięcy, które firma zaprezentuje na targach NAMM 2015.

Sabian poinformował, że seria B8 - najlepiej sprzedające się talerze firmy od 1984 roku, zostanie zastąpiona nową linią B8X. Oprócz nowego logo i skorygowanego profilu, co dotyczy zwłaszcza crashy, w oczy rzuca się przede wszystkim młotkowanie - jest go jeszcze więcej na całej powierzchni talerza, łącznie z bellem. Młotkowana, oraz cechująca się jeszcze gładszym toczeniem kopułka talerzy to jedna z najważniejszych zmian w serii B8X. Firma nie ukrywa, że efekt zmian przerósł oczekiwania, a co więcej, blachy B8X mają być oferowane w tej samej cenie co poprzednia linia.   


Sabian zaprezentował również kolekcję sześciu nowych ride'ów. Choć talerze należą do czterech różnych serii, cechują je podobne cechy - to duże, ciemne, sypkie i dynamiczne blachy, charakteryzujące się złożonym brzmieniem, dużą wszechstronnością i specyficznym wyglądem.     

"Wiemy, że perkusiści wciąż poszukują nowego brzmienia, ale bardzo często ów nowy sound jest po prostu starym brzmieniem z nowoczesnymi cechami. Sabian, jako firma, która odniosła sukces dzięki łączeniu tradycyjnego świata produkcji bębnów z przełomowymi innowacjami, jest więc stworzona do tego, aby dostarczyć bębniarzom to, czego szukają." - komentuje prezes Andy Zildjian "Być może nazwa kolekcji jest nieco zwariowana, ale stanowi przede wszystkim komunikat, że właśnie takich talerzy szukają perkusiści - wielkich i brzydkich. Oczywiście, pojęcie 'brzydki' jest względne, dla nas są piękne".

Kolekcja Big & Ugly obejmuje talerze:

AA Apollo (22" i 24")

Wszechstronność, wszechstronność i jeszcze raz wszechstronność. Tak, zdaniem producenta, najlepiej można opisać ten talerz. Apollo był bogiem muzyki i poezji, a ten ride to muzyka i poezja w jednym.


HH Pandora (22" i 24")

Muzyczny odpowiednik otwarcia puszki Pandory. W brzmieniu 'medium-dark' w ciężarze 'medium-light', talerz usytuowany jest między blachami HH King i HH Nova. Instrument dla miłośników blue notes.


HH King (22" i 24")

Prawdopodobnie najbardziej złożony talerz wśród 'wielkiej i brzydkiej' szóstki. Mocny i wyrafinowany, dostarczający odpowiedniej ilości suchego, ciemnego i szeleszczącego brzmienia. 


HH Nova (22" i 24")

Nova to ekstremalnie niski i suchy dźwięk, dla miłośników przekraczana muzycznych granic.


HHX Phoenix (22")

Phoenix przynosi ciemny i dojrzały sound. Opisywany jest jako najbardziej spójny i najłatwiejszy w kontroli talerz z kolekcji. 


Xs20 MONARCH (22")

Vintage'owy wygląd i charakter, bezpośrednie i skoncentrowane brzmienie.