Krimh na Meinl Drum Festival 2015

Dodano: 12.02.2015

Kerim 'Krimh' Lechner dołączył do grona perkusistów, których zobaczymy 27 czerwca 2015 w niemieckim Gutenstetten podczas dziesiątej edycji Meinl Drum Festival 2015.

Austriackiego bębniarza, który zjeździł świat w szeregach Decapitated i nagrał z zespołem album "Carnival Is Forever" oraz godnie zastępował Inferno w Behemoth, nie trzeba bliżej przedstawiać. W grudniu 2014 roku światło dzienne ujrzał jego drugi solowy album "Krimhera", w tym też miesiącu dołączył do greckiej formacji Septicflesh. Kerim jest endorserem Meinla od pięciu lat i w tym roku po raz pierwszy wystąpi na Meinl Drum Festival 2015.

Do line-upu imprezy dołączyli również kolejni debiutanci na festiwalu - Adam Markó i Richard Spaven. Adam Markó to muzyk prog-metalowej węgierskiej formacji Special Providence i jeden z najbardziej rozchwytywanych studyjnych perkusistów w swoim kraju, który porusza się w rozmaitych stylistykach, począwszy od hip-hopu, poprzez pop, na rocku i metalu skończywszy.  

Richard Spaven to perkusista w zespole podopiecznego wytwórni Blue Note José Jamesa. Występował również między innymi z Flying Lotus, The Cinematic Orchestra czy Nailah Porter. Niedawno ukazał się jego solowy album "Whole Other".

Przypomnijmy, że pierwszymi zapowiedzianymi przez organizatorów perkusistami są Thomas Lang i Luke Holland (The Word Alive), którzy podczas dziesiątej edycji Meinl Drum Festival zaprezentują się zarówno w solowym secie jak i w perkusyjnym duecie.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 1 kwietnia, a już wkrótce więcej informacji o kolejnych bębniarzach.

Facebook
http://meinldrumfestival.com/