Dwie koncertówki Billy'ego Cobhama

Dodano: 24.02.2015

Do sklepów trafił już "Mirror's Image" - pierwszy z dwóch albumów koncertowych Billy'ego Cobhama zapowiadanych na początek 2015 roku.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
"Mirror's Image", który ukazał się nakładem Cleopatra Records, dostępny jest już od 17 lutego na CD oraz płycie winylowej. 28 kwietnia to natomiast data premiery kolejnej koncertówki Billy'ego Cobhama, która będzie nosić tytuł "Reflected Journey" i zostanie wydana jedynie na krążku CD.

Na obydwu albumach znalazł się stary materiał pochodzący z 1992 roku. Co więcej, obydwa albumy koncertowe zawierają dwie części tego samego koncertu zagranego przez perkusistę 15 lutego 1992 roku w Tokio. Cobham wystąpił wówczas w trio z Irą Colemanem (kontrabas) i Joe Chindamo (fortepian).  

W tym samym czasie Cobham pod patronatem UNICEF-u pracował z autystycznymi i bezdomnymi dziećmi w Sao Paulo w Brazylii. Nagrał wówczas ich głosy, które można usłyszeć na wydanym w 1993 roku albumie "Traveler". Jeden z utworów zagranych przez trio podczas koncertu w Tokio "Street Urchin" nawiązuje właśnie do tych wydarzeń.

Lista utworów:

"Mirror's Image"

1. Mirror's Image
2. Street Urchin
3. Kinky Dee
4. Leeward Winds
5. Mirror Crack'd (tylko CD)
6. Layed Back Lifestyle (tylko CD)

"Reflected Journey"

1. Prime Time
2. Key Jane
3. Reflected Journey
4. Crescent Sun
5. Shabazz
6. Improvisation

Powiązane artykuły
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.