Billy Cobham w rodzinie Vater

Dodano: 11.04.2019

Bębniarz-ikona, edukator i kompozytor, Billy Cobham dołączył do grona oficjalnych artystów Vater Drumstick.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Poza ponad 40 albumami nagranymi jako lider zespołu, Cobham brał udział w ponad 300 nagraniach z wielu stylistykach, począwszy od popu, poprzez rock i jazz oraz współpracował m.in. z takimi artystami jak Peter Gabriel, Quincy Jones, Jack Bruce, Bob Weir, Miles Davis, Mahavishnu Orchestra czy James Brown.

Billy Cobham wybrał pałki Vater Sugar Maple SD1 Concert General, ale zapewne można wkrótce spodziewać się modelu sygnowanego. Przypomnijmy, że wcześniej bębniarz był związany z firmą Vic Firth.

Wykonane z klonu pałki Vater Sugar Maple SD1 Concert General to nieco powiększony rozmiar 2B, długość 16,5" (41,91 cm) oraz średnica .630" (1,60 cm). Dostępne są w wersjach z drewnianą lub nylonową główką.

Zdjęcie: Agnieszka Litarska

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.