Mike Johnston w gronie artystów Vic Firth

Dodano: 06.11.2019
Autor: Szymon Kubicki

Znany edukator Mike Johnston opuścił ekipę Vater i dołączył do grona oficjalnych artystów marki Vic Firth.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Mike Johnston to jeden z pionierów nauczania online gry na perkusji, a jego edukacyjna platforma https://www.mikeslessons.com należy do grona najpopularniejszych tego typu stron w Internecie. "Edukacja zawsze była priorytetem dla Vic Firth dlatego z radością witamy Mike'a w potężnym gronie nauczycieli związanych z naszą marką - czytamy w oświadczeniu firmy. "Nie możemy się już doczekać nowych materiałów szkoleniowych od Mike'a. Bądźcie w pogotowiu!"

Na początek, zapewne zanim pojawi się wersja sygnowana, Mike wybrał model Vic Firth AJ1 (American Jazz Hickory).

 

Z Mike Johnstonem pożegnał się dyrektor ds relacji z artystami w firmie Vater Percussion, Chad Brandolini: "Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystko, co Mike Johnston zrobił jako artysta Vater. Nie możemy nie docenić wsparcia, które otrzymaliśmy ze strony Mike'a, Amber Johnston, jego ekipy oraz społeczności uczniów i fanów. Szczerze za nie dziękujemy. Wspaniale było obserwować przez lata, jak rozwija się kariera Mike'a i rośnie grupa uczniów gry na perkusji. Mike jest bezsprzecznie jednym z najciężej pracujących i najbardziej zaangażowanych edukatorów w tym biznesie. Bez wątpienia zmienił zasady gry, nie tylko nauczając i inspirując niezliczone rzesze muzyków na całym świecie, ale co ważniejsze zaszczepił w swoich studentach pewność siebie i szacunek. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego procesu."

"Nie ma w naszej branży firmy, która nie doświadczyłaby sytuacji, gdy artysta z różnych powodów zmienia 'barwy klubowe'. Przez dekady biznes muzyczny był świadkiem takich sytuacji niezliczoną ilość razy. Owszem, podczas 23 lat pracy w Vater widziałem artystów odchodzących z naszej firmy. Zdarzało się również, że muzycy, którzy wcześniej zdecydowali się na taki krok, wracali do Vater - zawsze prowadzimy politykę otwartych drzwi, na pierwszym planie stawiając dobre relacje z artystami, co nie jest codziennością w tej branży."

Jednocześnie Vater poinformował, że sygnowane, hikorowe i klonowe modele 2451 (Mike Johnston 2451 Hickory i Mike Johnston 2451 Maple) pozostaną w ofercie marki, ale będą teraz oferowane z innym oznaczeniem - Vater 9A i Vater Sugar Maple 9A. Pałki posiadają identyczną specyfikację, tą samą jakość, możliwość wyboru między hikorą i klonem, a jedyna różnica - jak informuje firma - to "mniejsza ilość farby użyta do ich oznaczenia".

Vater 9A i Sugar Maple 9A o długości 16" (40,64 cm) i grubości 0.580" (1,47cm), to więksi bracia popularnego modelu 8A, lokujący się między rozmiarami 5A i 5B. Pałki charakteryzują się krótkim uchwytem i zmniejszoną, baryłkową główką. Wersja hikorowa będzie naturalnym wyborem w przypadku gry na żywo i sytuacji wymagających mocniejszego uderzenia, model klonowy dedykowany jest do bardziej subtelnej gry m.in. w salkach lekcyjnych.

 

https://vicfirth.zildjian.com
https://www.vater.com

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.