Nowe rozmiary DoubleGlaze i PureGrit oraz inne nowości Vic Firth

Dodano: 07.11.2019
Autor: Szymon Kubicki

Vic Firth zaprezentował szereg nowości w swojej ofercie, w tym większy wybór rozmiarów modeli pałek PureGrit i DoubleGlaze oraz liczne nowinki dla perkusjonistów.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

 

PureGrit i DoubleGlaze

Zaprezentowane po raz pierwszy w ubiegłym roku pałki z serii American Classic - PureGrit i DoubleGlaze stworzono z myślą o ulepszeniu chwytu bębniarzy, których organizmy w odmienny sposób zachowują się podczas gry. Model PureGrit przeznaczony jest dla perkusistów, którzy borykają się z poceniem dłoni podczas gry. Pałki nie tylko pozbawiono warstwy lakieru, ale również poddano specjalnemu procesowi ścierania, dzięki któremu uchwyt pałek cechuje się szorstką powierzchnią surowego drewna wchłaniającego pot. Model DoubleGlaze to odpowiedź na sytuację odmienną, czyli suchych dłoni. Pałki pokryte są specjalnym lakierem dającym poczucie lepkości, dodano im również nieco ciężaru, co ma zapewnić graczom pewny chwyt i pozwolić skupić się jedynie na grze.

Dotychczas pałki te były dostępne jedynie w rozmiarze 5A (długość: 16" (40,64 cm), średnica: .565" (1,43 cm)) i 5B (długość: 16" (40,64 cm), średnica: .595" (1,51 cm)). Teraz rozszerzono ich zakres na kolejne rozmiary:

Extreme 5A - długość: 16,5" (41,91 cm), średnica: .565" (1,43 cm)

Extreme 5B - długość: 16,5" (41,91 cm), średnica: .595" (1,51 cm)

7A - długość: 15,5" (39,37 cm), średnica: .540" (1,37 cm)

RE·MIX Brushes

Całkowicie nowe miotełki RE·MIX zostały opracowane wspólnie z legendarnym perkusjonistą Pete Lockettem i są przeznaczone dla perkusistów i perkusjonistów poszukujących nowych dźwiękowych możliwości. Ich istotą jest możliwość łączenie ze sobą różnych par miotełek, co jeszcze bardziej rozszerza ich możliwości brzmieniowe i czyni je wyjątkowo wszechstronnymi. Więcej szczegółów można zobaczyć na poniższym filmie, gdzie o RE·MIX opowiada sam Pete Lockett.

 

Dostępne modele:

RM1 - RE·MIX Brushes, Broomcorn (trawa sorgo)

RM2 - RE·MIX Brushes, African Grass (trawa afrykańska)

RM3 - RE·MIX Brushes, Birch (brzoza)

RM4 - RE·MIX Brushes, Rattan/Birch (rattan/brzoza)

RMP - RE·MIX Brushes 2-Pair Combo Pack (Grass & Birch) (trawa & brzoza)

Nowości Symphonic Collection

Trzy nowe modele przeznaczone do werbli orkiestrowych:

SCS2 - Symphonic Collection - Laminated Birch Snare, General - oparty na popularnym modelu SD1 z wydłużonym zwężeniem i cieńszym uchwytem.

SATK2 - Symphonic Collection - Ted Atkatz II Signature - nowa sygnatura Teda Atkatza charakteryzująca się m.in nową, nylonową główką i cienką szyjką.

SJN - Symphonic Collection - Jake Nissly Signature - nowa sygnatura Jacoba Nissly przygotowana z laminowanej brzozy i opracowana z myślą o wszechstronności i przeznaczona zarówno do gry na werblu techniką klasyczną i rudymentarną.

Theodor Milkov Signature Mallets

To całkowicie nowa seria malletów do marimby sygnowana przez Theodora Milkova, składająca się z siedmiu modeli:

M281 - Theodor Milkov – Soft

M282 - Theodor Milkov - Medium Soft

M283 - Theodor Milkov – Medium

M284 - Theodor Milkov - Medium Hard

M285 - Theodor Milkov – Hard

M286 - Theodor Milkov - Hard & Bright

M287 - Theodor Milkov - Very Hard

https://vicfirth.zildjian.com

 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.