Cindy Blackman Santana artystką Vater

Dodano: 21.08.2020
Autor: Szymon Kubicki

Cindy Blackman Santana dołączyła do renomowanego grona artystów marki Vater..

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

"Z wielką radością dołączam do zespołu Vater. Jakość, czucie, kontrola i dźwięk moich nowych pałek są wspaniałe. Moje Magic Wands będą świetnym narzędziem, które pomoże mi nieustannie przekraczać granice. Nie mogę się już doczekać współpracy w nową fantastyczną ekipą. Uśmiecham się!"

Cindy pracuje obecnie z firmą nad stworzeniem własnego modelu pałek, które w pełni będą odpowiadać jej wymaganiom i stylowi gry. Warto wspomnieć, że wcześniej Cindy była artystką marki Vic Firth, który opracował dla niej sygnowany model pałek.

Od początku swojej kariery jako artystka uliczna w Nowym Jorku w latach '80, po dzisiejsze koncerty na całym świecie i własne albumy Cindy Blackman Santana wciąż tworzy własną, unikalną przestrzeń muzyczną. Oprócz współpracy na scenie i w studiu ze swoimi własnymi grupami, koncertowała i nagrywała z takimi artystami jak Pharoah Sanders, Cassandra Wilson, Bill Laswell, Joss Stone, Joe Henderson, Buckethead, Don Pullen, Hugh Masakela i Angela Bofill. W latach 1992-2007 i ponownie w 2014 i 2015 roku była perkusistką w zespole Lenny'ego Kravitza, nagrywając wiele z jego hitów i występując podczas światowych tras koncertowych. W 2010 roku wystąpiła w gwiazdorskim składzie, wykonując „Bitches Brew”, hołd dla przełomowego albumu Milesa Davisa, zaprezentowany na San Francisco Jazz Festival i NYC Winter JazzFest.

Niedawno Cindy została regularną koncertową perkusistką Santany. Po pierwszym spotkaniu na jednym z europejskich festiwali, podczas trasy koncertowej z Kravitzem, Cindy po raz pierwszy zagrała z Santaną wiosną 2010 roku, kiedy perkusista Dennis Chambers był zaangażowany w inne projekty. Elektryczne impulsy na scenie generowały chemię poza nią - Carlos oświadczył się Cindy podczas koncertu w lipcu 2010 roku i para pobrała się w grudniu tego samego roku.

Cindy rozwija również własną twórczość, a 18 września 2020 ukaże się jej nowy, 17-utworowy album "Give The Drummer Some". Płyta, będąca połączeniem oldschoolowego funka i przebojowego pop/rocka podkreśla niesamowitą wszechstronność Cindy, zarówno za perkusją, jak i przed mikrofonem. Gromadzi także prawdziwą śmietankę gitarzystów: Carlosa Santanę (w ośmiu utworach), Johna McLaughlina (2 utwory), Kirka Hammetta (1 utwór) i Vernoan Reida (3 utwory). Za produkcję odpowiadają zdobywca Grammy Narada Michael Walden oraz Cindy i Carlos Santana.

"Chciałam, żeby ten album obejmował wszystko. Pop, funk, rock i jazz w kreatywnym wydaniu. Te utwory bardzo mnie inspirują podczas gry i chciałabym, żeby ludzie czuli to samo w czasie jego słuchania. Śpiewanie w tak wielu piosenkach było świetną zabawą. Jestem i zawsze będę perkusistką, ale ekscytująca jest również możliwość zaprezentowania mojej wokalnej strony. Chcę, żeby ludzie dobrze się bawili, więc postanowiłam nagrać płytę, która będzie zabawna i podnosząca na duchu. Jeśli ludzie poczują emocje, które włożyłam w ten krążek, będzie to oznaczać, że dobrze wykonałam swoją pracę."

 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.