Nowe pałki Vater Jay Weinberg 908

Dodano: 11.09.2020
Autor: Szymon Kubicki

Firma Vater zaprezentowała najnowszy model pałek sygnowanych przez perkusistę Slipknot - Jay Weinberg 908.

Bębniarz takiego zespołu jak Slipknot, musi dysponować pałkami, które łączą w sobie kilka kluczowych elementów: reakcję, brzmienie i czucie gry bez poświęcania trwałości i komfortu. Jay Weinberg wziął wszystkie ulubione cechy kilku modeli firmy Vater, z których korzystał przez lata i zastosował je w swoim projekcie 908.

"Model 908 jest wynikiem ścisłej współpracy z firmą Vater i poszukiwania nowych rozwiązań. Stworzyliśmy pałki, które są naprawdę wyjątkowe i mają swój własny charakter, ale zapewniają znajome odczucia i wszechstronność, tak aby pasować do stylu gry każdego perkusisty" - mówi Jay Weinberg.

Model Vater Jay Weinberg 908 sytuuje się między rozmiarem 5A a 5B, co zapewnia wygodny chwyt. Jest też dłuższy o 1/4" dla dodatkowego zasięgu, a krótkie zwężenie zapewnia szybką reakcję. Średniej wielkości, beczułkowaty tip odpowiada natomiast za zdefiniowane brzmienie talerzy bez utraty głośności. Te elementy mają sprawić, że pałki 908 sprawdzą się zarówno w średnich jak i szybkich tempach z szybkimi wypełnieniami, ale także do w prostszym rockowym graniu mocno osadzonym w groove.

Średnica: .585” (1,49cm)
Długość: 16 1/4” (41,28cm)

 

https://www.vater.com/

Zdjęcie: Aubrey McCoy

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !