Nowości Paiste na NAMM 2016

Dodano: 18.01.2016

Firma Paiste zaprezentowała szereg nowości, które zostaną zaprezentowane podczas zbliżających się zimowych targów NAMM 2016.

2002 Black Big Beat


Paiste zaprezentuje serię 2002 Black Big Beat, której premiera pokrywa się z 45 rocznicą legendarnej serii 2002. Talerze Big Beat będą dostępne w rozmiarach 18", 19", 20", 21", 22" i 24" (pojedyncze) oraz 15" i 16" (hi-haty). Półmatowe blaszki ozdobione prostym, czarnym logo wniosą do linii 2002 nowy wzór młotkowania. Set będzie reprezentować zmodernizowaną interpretację ponadczasowego brzmienia serii 2002, dodając nieco ciepła, głębi i kompleksowego charakteru, a także dużą amplitudę głośności, jednak bez wpadania w nadmiernie agresywny sound. Talerze Big Beat będą uniwersalne i będą mogły pełnić zarówno rolę crashy jak i ride'ów.


Nowe talerze w dużych rozmiarach


Miłośnicy dużych blach będa zadowoleni. Firma postanowiła zwiększyć ofertę poprzez dodanie talerzy o dużych rozmiarach do niektórych serii. Linia 602 Modern Essentials, stworzona we współpracy z Vinnie Colaiutą, wzbogaci się o 22" crasha i 24" ride'a. Nowe modele będą, zgodnie z zamierzeniem Colaiuty charakteryzować się maksymalnie głębokim brzmieniem, dużą głośnością i mocą.

Kolejne nowości to 2002 Sound Edge Hi-Hat w rozmiarze 17" oraz Giant Beat 26", który - jak zapowiada Paiste - nadaje słowu "olbrzymi" nowego znaczenia. Jednocześnie Szwajcarzy zapewniają, że nie są to propozycje dla perkusistów lubiących eksperymentować z zestawem, tylko normalne, w pełni muzyczne i funkcjonalne blachy, pozwalające na osiągnięcie nowych, dźwiękowych przestrzeni.


Formula 602 Modern Essentials Crash, the Masters Dark Crash, PST 7 Crash & Thin Crash


Odpowiadając na oczekiwania perkusistów i sprzedawców, Paiste powiększyła ofertę również o nowe crashe: Formula 602 Modern Essentials Crash, Masters Dark Crash oraz PST 7 Crash & Thin Crash w rozmiarach 17" i 19". Jak cała Formula 602, również nowe crashe powstały we współpracy z Vinnie Colaiutą, zapewniając czyste, bogate i mocne akcentowanie, gładki feeling i eksplodujący atak.

Masters Dark Crash zaprojektowano we współpracy z Gregory Hutchinsonem i przynoszą ciepłe, ciemne i klarowne brzmienie. Delikatniejsze crashe z najnowszej serii w asortymencie Paiste - PST 7, przynoszą szeroki zakres jasnego i ciepłego brzmienia.


Danny Carey Dry Heavy Ride 'Monad'


O tym talerzu mieliśmy już okazję wspomnieć, kiedy perkusista Tool zaprezentował go kilka dni temu na swojej oficjalnej stronie. Sygnatura Danny'ego Careya w rozmiarze 22" zwraca uwagę fioletowym wykończeniem przygotowanym przy użyciu firmowej technologii Paiste ColorSound oraz toczonym bellem w unikalnym wykończeniu Reflector. Talerz został ozdobiony hieroglificznymi symbolami autorstwa Johna Dee - żyjącego na przełomie XVI i XVII w. okultysty, alchemika, matematyka i nadwornego astrologa królowej Elżbiety I. Dry Heavy Ride 22" 'Monad' to ciężki talerz przeznaczony do mocnej muzyki. Kompleksowy, ciemny i głęboki z oddzielnym, mocnym i pełnym brzmieniem bella.


Carl Palmer 20" Duo Ride 'Vir2osity'


Sygnowany talerz 20" Duo Ride 'Vir2osity' powstał przy udziale Carla Palmera, bębniarza ELP, który twórczo włączył klasyczne i jazzowe struktury do rockowej muzyki lat '70. Duo Ride łączy elementy talerza Dry Dark Ride z jego charakterystycznym ciemnym i surowym, młotkowanym wykończeniem (wewnętrzna część) z wykończeniem Reflector, które zastosowano w bellu i zewnętrznej części blaszki. Dzięki temu talerz zapewnia możliwość poruszania się po jeszcze szerszym spektrum muzycznych gatunków.


John 'JR' Robinson Signature Groove


24" Swish Ride 'Signature Groove' z linii 2002 powstał przy współpracy ze znanym perkusistą sesyjnym Johnem 'JR' Robinsonem. Duży, sygnowany talerz zapewnia wszechstronność wymaganą w sytuacjach, gdy bębniarz porusza się po wielu stylistykach, szeroki zakres dynamiki oraz łatwą kontrolę.


André 'Dédé' Ceccarelli - Blue Bird


Masters 20" Mellow Ride 'Blue Bird' to z kolei odświeżona i opatrzona nowym oznaczeniem sygnatura francuskiego perkusisty jazzowego André 'Dédé' Ceccarelli. Wyrafinowany ride postał z myślą o grze w niewielkich konfiguracjach instrumentalistów, na mniejszych scenach i bardziej intymnych pomieszczeniach i charakteryzuje się słodkim, 'maślanym' soundem.


http://www.paiste.com/