Nowe produkty Remo na 2016 rok

Dodano: 19.01.2016

Firma Remo zaprezentowała cały szereg produktów na 2016 rok

Wśród nowych produktów znalazły się:

Buffalo Drums z technologią Comfort Sound


Korpus Remo Buffalo Drums został wykonany z opatentowanego przez firmę ekologicznego i wytrzymałego materiału Acousticon w czarnym matowym wykończeniu. Naciąg bębna, zgodnie z technologią Comfort Sound, stworzono z kompozytowych materiałów zapewniających dużą wibrację oraz łatwą kontrolę nad dźwiękiem. Całość uzupełnia nylonowy uchwyt oraz lekka pałka typu 'mallet' z drewnianym trzonkiem. Buffalo Drums dostępne są w rozmiarach 14"x3,5", 16"x3,5" i 22"x3,5".

Remo Crown Percussion Cajon


Rynek perkusyjnych cajonów rośnie nieustannie i w szybkim tempie. Nic dziwnego, że firma przygotowała nowy model cajona mający zapewniać świetne brzmienie basu i łatwe oddzielanie werbla. Crown Percussion Cajon został wykonany z brzozowego drewna oraz wykończony na czarno i jest powrotem do techniki mocowania płyty czołowej (Fixed Face Plate), która uszczelnia instrument i umożliwia naturalny rezonans. System Quick Wedge umożliwia umieszczenie werbli na każdej stronie płyty i równie łatwe ich usunięcie, dzięki czemu cajon flamenco zamienia się w rasowy cajon peruwiański z czystym tonem basu. 

Prizmatic Pinwheel Tambourines


Atrakcyjne i wytrzymałe Prizmatic Pinwheel Tambourines dostępne są w rozmiarach 8" i 10" i w obu wersjach wyposażone w pojedynczy lub podwójny rząd blaszek. Tamburyny przeznaczone są do wszelkiej działalności muzycznej. Korpus instrumentu wykonano z materiału Acousticon i wykończono w czarnym kolorze. Membranę zdobi 'wiatraczkowa' grafika.


Rhythm Pal Drum i Drumheads


Korpus Rhythm Pal stanowi sześciogalonowe wiaderko zwieńczone odpowiednio dopasowanym i łatwo zdejmowalnym naciągiem wykonanym w technologii Comfort Sound. Sprzedawane również osobno Rhythm Pal Pretuned Drumheads dostępne są w czterech wersjach Skyndeep Bright, Skyndeep Medium, Skyndeep Dark i Comfort Sound Technology Warm. Membrany pasują do większości korpusów o pojemności 5, 6 i 7 galonów. Dodatkowym wyposażeniem instrumentu zapewniającym urozmaicenie dźwięku, może być Snare Clip zbudowany z szesnastu chromowanych stalowych cięgien, które można umieścić na górnej krawędzi bębna pod naciągiem. Bębny dostępne są w rozmiarze 13"x18", a membrany 13"x2".


Timpani Drumhead


Nowy naciąg do kotłów zaprojektowano tak, aby proces jego zmiany uczynić łatwiejszym i tańszym. Membrana została wykonana z wytrzymałego mylaru połączonego z łatwo montowanym do korpusu pierścieniem. Technologia Surface Tension umożliwia znacznie łatwiejsze strojenie instrumentu i utrzymanie odpowiednio wyrównanego napięcia membrany, dzięki czemu można ograniczyć częstotliwość strojenia instrumentu. Dostępne rozmiary: 22", 25", 28", 31", 34".


Remo's Tamani Drum


Korpus nowego, etnicznego bębna tama (tamani) wykonano z materiału Acousticon (wykończenie antique shell), uzyskanego z recyklingowanej pilśni. Syntetyczne membrany Skyndeep Ultratac Lizard odpowiadają za ciepły, autentyczny sound nawiązujący do brzmień pochodzących z Senegalu, ojczyzny bębnów tama. Bębny tama należą do rodziny bębnów 'gadających' znanych z tego, że dobrze imitują dźwięk ludzkiej mowy, dlatego przez wiele wieków były używane do przekazywania wiadomości pomiędzy wioskami. Bęben Remo's Tamani wyposażono w tradycyjny sznurowy system strojenia, pasek do powieszenia bębna oraz w pałkę wykonaną z aluminium, pianki i plastiku. Dostępne rozmiary bębnów: 6"x11" i 6"x15".


Remo Rhythm Log


Remo Rhythm Log został zainspirowanym tradycyjnymi szczelinowymi instrumentami perkusyjnymi jak tongue drum, log drum czy tam-tam, które można znaleźć w wielu kulturach Afryki, Karaibów i Polinezji. Korpus bębna o długości 8" i szerokości 7" wykonano z recyklingowanych materiałów oraz wytrzymałej pilśni i wykończono kolorowym PCV. Remo Rhythm Log zapewnia unikalny, ciepły dźwięk, który uzyskuje się za pomocą gumowych pałek.

Remo Silentstroke Practice Pad


Nowy treningowy pad Remo przeznaczony jest dla perkusistów chcących zachować niski poziom hałasu. Dzięki wytrzymałemu, jednowarstwowemu, siateczkowemu naciągowi Silentstroke poziom emisji hałasu zostaje zmniejszony o 80%. Gumowy spód pada zapobiega ślizganiu się i rysowaniu powierzchni. Remo Silentstroke Practice Pad o średnicy 8" pasuje do standardowych stojaków do padów Remo, a dzięki specjalnemu adapterowi może być umocowany również na stojaku do talerzy. W sprzedaży znajdzie się również sam naciąg Silentstroke, który będzie można zastosować do innych modeli Remo Practice Pad 8" w celu obniżenia ich głośności.