Tama - nowości na 2016 rok

Dodano: 20.01.2016

Firma Tama Drums zaprezentowała szereg nowości na 2016 rok, które będzie można zobaczyć na targach NAMM 2016.

Wśród nowości firmy znajdziemy:

Nowe, mocno usprawnione wersje stopek Iron Cobra i Speed Cobra.


Tama zaprezentowała aż osiem nowych modeli w obrębie serii Iron Cobra 900 i Speed Cobra 910, o których już wcześniej pisaliśmy. Dla przypomnienia: stopy wyposażono w nowe rozwiązania w tym w nowy kształt bijaka. Nowe bijaki 'Power Strike' i 'Akku Strike' zapewniają bardziej tłuste uderzenie oraz optymalną, gładszą pracę, bez efektu opóźnienia. Napinacz sprężyny 'Swivel Spring Tight' zapewnia swobodniejszą pracę urządzenia i zwiększa komfort użytkownika, natomiast nowy, trzyczęściowy zawias 'Hinge Guard Block' zwiększa wytrzymałość stopy. Szersza platforma oraz rama odpowiadają za większą stabilność, natomiast clamp 'Para Clamp II Pro' wyposażono w gumę, aby zwiększyć pewność przylegania stopy do obręczy bębna basowego bez zarysowywania jej. Ponadto nowe modele Iron Cobra zaadoptowały znany ze Speed Cobry design 'LiteSprocket', który umożliwia ich lżejszą i gładszą pracę.

W pięciu modelach stopek Iron Cobra HP900 zastosowano dwa popularne mechanizmy napędu, różniące się kształtem krzywki: zapewniający mocny strzał i atak Power Glide oraz gwarantujące dużą płynność i kontrolę Rolling Glide.


HP900PN: Power Glide Single Pedal
HP900PWN: Power Glide Twin Pedal
HP900PWLN: Power Glide Twin Pedal Left-footed
HP900RN: Rolling Glide Single Pedal
HP900RWN: Rolling Glide Twin Pedal

Modele Speed Cobra:
HP910LN: Speed Cobra Single Pedal
HP910LWN: Speed Cobra Twin Pedal
HP910LWLN: Speed Cobra Twin Pedal Left-footed


Limitowana seria bębnów akrylowych Silverstar Mirage


Silverstar Mirage Limited Edition to pięcioelementowy zestaw bębnów wykonanych z akrylu (wykończenie Crystal Ice): bęben basowy 16"x22" (bez systemu mocowania tomów), tomy 7"x10" i 8"x12" wraz z clampami i holderami, floor tom 14"x16" oraz werbel 6"x14".


3 nowe werble w serii S.L.P.


Seria werbli Sound Lab Project (S.L.P.) wzbogaciła się o nowe modele: Vintage Poplar Maple, G-Walnut i Vintage Hammered Steel.

Vintage Poplar Maple to klonowo-topolowy werbel o rozmiarze 5.5" x 14". Korpus o grubości 6 mm składa się z warstw klon (2, wewnętrzne) / topola (2) / klon (1) / klon wzorzysty (1 zewnętrzna). Wykończenie werbla to Natural Figuared Maple z chromowanym hardware. Obręcze: Steel Mighty Hoop, Lugi: Hi-Tension Lug.

G-Walnut to werbel o rozmiarze 6.5" x 14" i korpusie wykonanym w 100% z orzecha. Korpus ma 9 mm i zbudowany jest z 10 warstw drewna. Drewno orzecha nadaje instrumentowi głębokie, kompleksowe brzmienie. Wykończenie: Matte Black Walnut z chromowanym hardware. Obręcze: Sound Arc Hoop. Lugi: Brass Tube Lug.

Vintage Hammered Steel to stalowy werbel o młotkowanym korpusie o grubości 1,2 mm i rozmiarze 5.5" x 14". Taka konstrukcja instrumentu zapewnia większą złożoność, głębię i suchość brzmienia. Obręcze: Sound Arc Hoop. Lugi: Brass Tube Lug.


Nowa seria werbli ekonomicznych Soundworks


W skład nowej serii werbli Soundworks wejdzie 6 nowych modeli, po dwa w wersji klonowej, stalowej i z drewna kapur.

Werble klonowe mają cienkie korpusy o grubości 5 mm zbudowane z sześciu warstw klonu. Wykończenie to Matte Vintage Maple. Obręcze: Sound Arc Hoop. Dostępne są dwa rozmiary 5.5"x12" (DMP 1255) i 6.5"x14" (DMP 1465). Werble gwarantują donośny, ciepły i otwarty sound, pasujący do wielu gatunków muzyki.


Werble z ciężkiego i twardego drewna kapur mają korpusy o grubości 6 mm zbudowane z sześciu warstw, które decydują o tłustym, suchym i ciepłym brzmieniu. Wykończenie to Matte Brown Kapur. Obręcze: Sound Arc Hoop. Dostępne są dwa rozmiary: 7"x13" (DKP 137) i 6"x14" (DKP 146).


Werble stalowe mają korpusy o grubości 1,2 mm i dostępne są w rozmiarach 5,5"x10" (DST 1055M) i 6,5"x14" (DST 1465). Obręcze: Triple Flanged Hoop (DST 1055M) i Steel Mighty Hoop (DST 1465).


Nowe statywy wagi lekkiej Roadpro Light


Oferta Tama powiększyła się o dwa nowe statywy do talerzy Roadpro Light z trzema pojedynczymi nóżkami, dzięki czemu charakteryzujące się one wagą mniejszą o 25% w porównaniu do pozostałych modeli Roadpro wyposażonych w podwójne nóżki. Dostępne modele to Roadpro Light Boom Cymbal Stand oraz Roadpro Light Straight Cymbal Stand.


Nowe, egzotyczne wykończenia zestawów Starclassic Bubinga i Maple


Bębny Starclassic Bubinga wzbogaciły się o nowe, egzotyczne wykończenia Jungle Quilted Bubinga Burst i Garnet Quilted Bubinga Burst a Starclassic Maple o wykończenia Figured Caribbean Blue Burst i Figured Maple Gloss.


Nowy statyw na pojedynczy tom do Star


Statyw przeznaczony jest dla perkusistów, którzy lubią umieszczać tom tom na statywie werblowym, ale nie chcą aby odbywało się to kosztem brzmienia i rezonansu bębna. Statyw Star Single Tom Stand dopasuje się do bębna basowego w każdym rozmiarze, od 18" do 26", a nawet większego. Duże gumowe nóżki gwarantują stabilność, a konstrukcja statywu, który nie porusza się wraz z ruchem instrumentu, zapewnia właściwą izolację bębna oraz maksymalny rezonans.


Sygnowane pałki Jeremy'ego Colsona


Pałki sygnowane przez perkusistę Steve Vaia, Jeremy Colson Steve Vai Model wykonane są z amerykańskiej hikory, mają długość 438 mm i średnicę 16,5 mm.


Ponadto w ofercie Tamy pojawi się nowy werbel Star Solid Curly Maple, o którym firma poinformowała w grudniu prezentując zdjęcia z jego produkcji.


Nie zabraknie również nowych wykończeń wielu bębnów i zmian ich konfiguracji. Pojawi się także opcja upgrade'u mocowań tomów ze Starclassic na Star.  

Warto zwrócić również uwagę na torby, futerały i case'y Powerpad, przeznaczone do transportu i przechowywania talerzy, bębnów, pałek i osprzętu, dostępne w wielu konfiguracjach...


a także na zestaw narzędzi Drum Multi Tool.


Firma rozpoczęła również produkcję bębnów marszowych.

http://www.tama.com