Meinl - nowości na 2016 rok

Dodano: 21.01.2016

Meinl Cymbals i Meinl Percussion zaprezentowały nowości na 2016 rok.


Meinl Cymbals


Zamiast nowych serii talerzy, firma zaproponowała bardzo rozsądne uzupełnienie już istniejących.

Seria Vintage poszerzyła się o dziurawy Trash splash 10" i 16" Pure hi-hat. Pierwszy przyciąga uwagę piaskowaną powierzchnią blaszki oraz otworami w różnych rozmiarach, drugi zapowiada suche, głębokie i ciemne brzmienie.Byzance Jazz
wzbogaciła się o 18" Jazz Tradition Light crash. Talerz charakteryzuje się cienką krawędzią oraz stromym profilem dzięki czemu zapewnia gwałtowne i aksamitnie ciemne brzmienie.Bardzo popularna seria Byzance Extra Dry Dual zwiększyła się o 10" splash i 16" crash. Blaszki opierają się oczywiście na kontraście wykończenia extra dry i brilliant oraz unikalnej kombinacji młotkowania i toczenia.

O trzy modele więcej liczy teraz również linia Byzance Dark: Big Apple Dark Ride w rozmiarach 20" i 24" oraz 20" crash. Wyjątkowa charakterystyka dźwiękowa tych talerzy sprawia, że najlepiej sprawdzą się tam, gdzie najbardziej pożądana jest atmosfera i odpowiednio ciemny ton.

Efektowna seria Classics Custom Dark ma teraz cztery blachy więcej: 10" splash, 18" china, 21" crash i 22" crash-ride. Wykonane z brązu B10 talerze przynoszą głośny, jasny sound, wybijający się ponad brzmienie gitar. Dzięki temu zapewniają odpowiednią głośność bez konieczności bardzo mocnego uderzenia oraz pasują do wielu gatunków muzyki.Z myślą o początkujących perkusistach powstał wykonany ze stopu mosiądzu 20" crash z serii HCS. Który dobrze łączy niską cenę z odpowiednim wyglądem i brzmieniem.W ofercie Meinla pojawiły się również nowe zestawy talerzy:

Classics Custom Complete Cymbal Set (14/16/20)
Classics Custom Dark Complete Cymbal Set (14/16/20)
Classics Complete Cymbal Set (14/16/20)
Mike Johnston Byzance Cymbal Set (14“ Extra Dry Medium Hihat / 20“ Traditional Extra Thin Hammered Crash / 21“ Transition Ride (Mike Johnston Signature) / 18“ Extra Dry Thin Crash)
HCS Ultimate Cymbal Set (14“ HiHat / 14“, 16“, 18“ Crash / 14“ China / 20“ Ride / 8“ Bell / 10“ Splash / 16“ Trash Crash)Dostępne są również nowe, wykonane z brązu i mosiądzu talerze marszowe Marching Cymbals Student Range, kompaktowy futerał na pałki perkusyjne oraz Cymbal Bacon, czyli wzbogacający brzmienie łańcuszek do talerzy.

Meinl Percussion


Wśród nowych instrumentów znalazły się przenośne i lekkie, wykonane z brzozy cajony Stand-Up z serii Cajon2Go. Instrumenty idealne dla muzyków występujących na ulicach czy w kawiarniach, wyposażone zostały w pasek do przenoszenia na ramieniu lub, w wersji Backpacker Cajon, szelki do noszenia na plecach.

Wśród nowości znalazły się również inne cajony: Hybrid Slap-Top Cajon, Jam Cajon Tamo Ash i Snare Cajon z serii Headliner. Szczególnie interesujący jest Hybrid Slap-Top Cajon skonstruowany w kształcie litery X i zapewniający nie tylko wygodę, ale również różne powierzchnie do gry cechujące się innymi właściwościami dźwiękowymi i dynamicznymi.Nie zabrakło nowych bijaków a także pałek do cajonów: Small Head, Big Head, łączący w sobie główki obydwu typów Double Mallet oraz lekki, aluminiowy Shaker Mallet. Wśród akcesoriów do cajonów znalazły się podstawki, eleganckie, wykończone czarną skórą siedzisko oraz torby na cajony i stopkę do cajonów.

Ciekawie zapowiada się BassBoX przeznaczony dla gitarzystów i/lub wokalistów, którzy chcą wzbogacić swoją muzykę o instrument rytmiczny. BassBoX umożliwia grę zarówno w pozycji stojącej jak i siedzącej, a aluminiowy listwa umieszczona na pudle jest kompatybilna z większością tradycyjnych stopek perkusyjnych. Do kompletu wchodzi również bijak w kształcie litery L zaprojektowany specjalnie z myślą o BassBoX.Dla one-man bandów zaprojektowano również Heel Shaker i Heel Tambourine, czyli grzechotkę i mini tamburyn umieszczane w tylnej części buta, od strony pięty.

Seria Meinl Headliner wzbogaciła się o nowe bongosy (Wood Bongo Super Natural) i conga w różnych rozmiarach (Conga Super Natural). O nowe conga zwiększyła się również seria Marathon Exclusive.

Wśród nowych instrumentów będzie można znaleźć również doumbeki w wersji Mini (ręcznie grawerowane oraz młotkowane) oraz doumbeki Bass Aluminium i Soprano Aluminium (w wykończeniu czarnym, albo grawerowanym), tamburyny, grzechotki, kastaniety, Bongo Cowbell, Didgeridoo (Pro Synthetic Didgeridoo) oraz kij deszczowy (Pro Rainmaker).  

Nową ofertę uzupełniają mallety przeznaczone do gry na rozmaitych, między innymi drewnianych czy plastikowych powierzchniach, służących jako naturalne instrumenty perkusyjne. Wszechstronne i wytrzymałe pałki wykonano z klonu i wyposażono w filcowe lub gumowe główki.

http://meinlcymbals.com/
http://meinlpercussion.com/