Nowości Zildjiana na NAMM 2016

Dodano: 22.01.2016

Na trwających targach NAMM 2016 firma Zildjian zaprezentowała kilka nowości, w tym nowe serie talerzy i pałek.

Nowa rodzina talerzy Zildjian S


1 lutego do oferty firmy trafi nowa linia talerzy S. Zastąpi ona serię ZHT, która od początku roku nie jest już kontynuowana. Talerze S Family wykonane są ze stopu B12 (88% miedź i 12% cyna) i przynoszą wyraziste, tłuste, jasne i ekspresyjne brzmienie, które znajdą zastosowanie w wielu stylach muzycznych. Blachy zostały poddane toczeniu (wierzch i spód) oraz młotkowaniu i zostały wykończone w wersji brilliant.   

"S Family to nowe, nowoczesne brzmienie talerzy, powstałe po intensywnym dwuletnim okresie badań i projektowania designu. Postawiliśmy sobie za zadanie zredefiniować sound talerzy ze stopu B12" - powiedział dyrektor ds badań i rozwoju Paul Francis.

Litera S, która dała nazwę nowej linii blaszek, podobnie jak w przypadku serii K i A, ma swoje źródło w rodzinie założycieli marki. Alice “Sally" Zildjian była żoną Avedisa Zildjiana III i babcią Craigie i Debbie Zildjian, które dowodzą firmą. "Po raz pierwszy Zildjian Company, tworząc nową linię talerzy, uhonorowała w ten sposób kobietę. - mówi Craigie. "Nasza babcia odegrała ogromną rolę w przekonaniu dziadka do podtrzymania ponad 300 letniej rodzinnej tradycji, a następnie przekazaniu jej następnemu pokoleniu. Honor, jaki w ten sposób oddajemy jej i jej wpływowi na utrzymanie perkusyjnego dziedzictwa Zildjiana i tak jest znacznie spóźniony."

Linia S Family będzie składać się z 33 pojedynczych modeli talerzy oraz 2 zestawów i w jej skład wejdzie szeroka gama blaszek w różnych rozmiarach i o różnej wadze: ride'ów, crashy, hi-hatów, talerzy efektowych w tym trash crashy, a także chinek i splashy.

Nowa seria talerzy A Avedis


Kolekcja talerzy Zildjian A wzbogaciła się o nową linię vintage'owych blaszek A Avedis. Nowe instrumenty, choć nowoczesne i dopasowane do współczesnej muzyki, nawiązują do talerzy z lat '50 i '60 a więc brzmienia, na które ogromny wpływ miał Avedis Zildjian III i wytwarzane przez niego talerze. Można je usłyszeć w wielu nagraniach z XX wieku, ponieważ towarzyszyły one narodzinom wielu gatunków, począwszy od swingu i bebopu na eksplozji rock'n'rolla skończywszy. Talerzy Zildjian A używały kolejne generacje legendarnych perkusistów, takich jak Gene Krupa, Papa Jo Jones, Max Roach, Buddy Rich, Keith Moon, Charlie Watts, Ringo Starr, Hal Blaine, Ginger Baker i Mitch Mitchell.

"Ciężko pracowaliśmy, aby odtworzyć brzmienie, wygląd i feeling tamtych, ikonicznych talerzy. Dziś wielu współczesnych perkusistów przeszukuje komisy i sklepy dilerów staroci w poszukiwaniu tego klasycznego brzmienia Zildjian. Stąd wiemy, że było zapotrzebowanie na naszą unikalną ofertę" - powiedział Paul Francis.

Blachy A Avedis cechują się dużą wszechstronnością i sprawdzą się w wielu gatunkach muzyki, a ich patynowane wykończenie nawiązuje do wyglądu starych, kilkudziesięcioletnich talerzy. W skład serii wejdzie szeroka gama blaszek o różnych rozmiarach i ciężarze: crashe i ride od 18" do 22" i hi-haty od 14" do 16". Waga każdej blachy została podana w gramach na odwrocie bella. Powierzchnie talerzy ozdobi reprodukcja podpisu Avedisa Zildjiana, a vintage'owe szkicowane logo firmy zostanie umieszczone od wewnętrznej strony. Talerze A Avedis wejdą do oferty Zildjiana w kwietniu.

Nowe pałki Gauge Series


Nowa linia pałek Zildjian Gauge przeznaczona jest do wszystkich stylów muzycznych. Każdy z czterech modeli pałek ma różną średnicę, ale tą samą długość, kształt zwężenia oraz główki w nowym stylu 'fusion', będącym hybrydą główek o popularnym kształcie żołędzia i okrągłych. Zmiany w rozmiarach pałek Gauge dostosowane są do różnego rodzaju okoliczności, w jakich są używane. Modele 6 Gauge i 8 Gauge zapewniają dużą kontrolę i artykulację podczas cichych i średniogłośnych występów. W uzyskaniu większej głośności i mocy bez konieczności wkładania w grę większego wysiłku, pomogą modele 10 i 12 Gauge.

Pałki Gauge wytwarzane są w Maine z amerykańskiej hikory. Firma sprawdza ciężar każdej pary i gwarantuje idealnie prosty kształt pałek. Pałki będą dostępne od lutego i będą sprzedawane osobno, albo jako komplet czterech modeli.

6 Gauge - długość: 16,25" / średnica: .535"  
8 Gauge - długość: 16,25" / średnica: .550"
10 Gauge - długość: 16,25" / średnica: .595"
12 Gauge - długość: 16,25" / średnica: .610"

https://zildjian.com/