Sonor - nowości na NAMM 2016

Dodano: 04.02.2016

Powrót Nicko McBraina do rodziny Sonora odbił się głośnym echem podczas targów NAMM Show 2016, ale to nie jedyne nowości firmy zaprezentowane podczas targów.

Przypomnijmy, że Nicko McBrain dołączył do grona artystów Sonora w 1983 roku i grał na bębnach tej firmy przez 10 lat. Podczas targów NAMM można było zobaczyć oryginalny, imponujący (8 tomów!) zestaw bębnów Sonor Phonic Plus High Tech, na którym Nicko grał w latach 1986 i 1987 podczas światowej trasy "Somewhere On Tour". Wykończony na czarno zestaw został wystawiony wraz z oryginalnym hardware, nie zabrakło nawet gonga Paiste używanego podczas tej trasy.

Teraz bębniarz Iron Maiden postanowił wrócić na łono firmy, co oczywiście spotkało się z entuzjazmem przedstawicieli Sonora oraz samego zainteresowanego. W rozpoczynająca się w lutym trasę promującą album "The Book Of Souls", Nicko wyruszy wyposażony w customowy zestaw SQ² w wykończeniu pasującym do zaplanowanej przez zespół scenicznej produkcji. Dokładne szczegóły dotyczące nowego zestawu zostaną podane wkrótce.

Tymczasem więcej wiadomo na temat innych nowości firmy.

Vintage Series - nowe wykończenie Red Oyster


Zaprezentowana rok temu z okazji 140 lecia firmy i ciepło przyjęta seria Vintage, wzbogaciła się o nowe wykończenie Red Oyster. Bębny Vintage nawiązują do wyglądu i brzmienia zestawów Sonor Teardrop produkowanych w latach '50 i '60 ubiegłego wieku, nic więc dziwnego, że wykorzystywany przez firmę w tych latach finish Red Oyster będzie teraz zdobił również pojedyncze bębny (bęben basowy, tom, floor tom i werbel) i gotowe zestawy Vintage. Dotychczasowe wykończenie bębnów to Vintage Onyx, Vintage Natural oraz Vintage Pearl. 


Vintage Series - nowy system mocowania i holdery


Vintage Series Bass Drum Bracket to system mocowania tomów do bębna basowego oparty na oryginalnych rozwiązaniach stosowanych w zestawach w latach '50 wykorzystujący klasyczny motylek Vintage Series i dostosowany zarówno do pojedynczych jak i podwójnych tom holderów. Nowy system będzie wykorzystywany we wszystkich sprzedawanych pojedynczo bębnach basowych Vintage, w rozmiarach 18", 20", 22" i 24" a także w gotowych zestawach z tej serii - Three20 i Three22.


Całość uzupełniają nowe, pojedyncze i podwójne tom holdery oparte są na serii hardware 600.

Odświeżony werbel Artist Series "Earth"


Podczas targów Sonor zaprezentował nową wersję werbla Artist Series "Earth", który wszedł do oferty 10 lat temu. Werbel o grubości 26 mm składa się z 27 warstw drewna bukowego i przynosi głębokie, suche brzmienie dobrze sprawdzające się w funku, fusion oraz wszelkich odmianach tanecznej muzyki klubowej. Nowa wersja charakteryzuje się poprawionym designem w tym błyszczącą okleiną "Tineo" oraz chromowanym hardware.


Limitowane werble One Of A Kind


Zaprezentowane na targach ściśle limitowane werble One Of A Kind są, jak zapowiada firma, instrumentami cechującymi się najwyższą jakością i celebrują długą tradycję ekscytujących wykończeń i innowacyjnych instrumentów prezentowanych przez Sonora w ciągu długiej historii. Werble zostały wyposażone w na nowo zaprojektowane korpusy i ozdobione spektakularnym, naturalnym fornirem. Pionowe usłojenie okleiny zostało zaprezentowane przez Sonora w 1973 roku i od tego czasu stało się znakiem rozpoznawczym firmy.

Dostępne są dwa modele:

Pacific Walnut Burl 14" x 7"

Limitowany do 50 sztuk. Korpus o grubości 10 mm, 15 warstw niemieckiego buka, pojedyncze lugi (10 po każdej stronie), obręcze Die Cast Hoops, maszynka Dual Glide System, krawędzie korpusów oszlifowane pod kątem 45 stopni (45° bearing edge)


Poisonwood 14" x 6"

Limitowany do 80 sztuk. Korpus o grubości 12 mm, 18 warstw amerykańskiego klonu, 10 podwójnych lugów, obręcze Die Cast Hoops, maszynka Dual Glide System, krawędzie korpusów oszlifowane pod kątem 45 stopni (45° bearing edge) 


Ponadto Sonor zaprezentował serię nowych chromowanych clampów i holderów dla perkusistów i perkusjonistów

MH-MC Multiclamp Basic
MH-AC Multiclamp Adjustable
MH-BDPA Bass Drum Percussion Adapter
MH-BDHH Bass Drum Hi Hat Adapter
MH-PC Percussion Multiclamp
MH-BC Basic Clamp


http://www.sonor.com