FZ World Tour - finał i konkursy!

Dodano: 05.05.2016
Już 7 maja do stolicy Wielkopolski przyjadą zespoły muzyczne z całego kraju, by powalczyć o swoje miejsce na scenach kultowych europejskich festiwali. Bilety na festiwale do wygrania w naszym konkursie!
Do udziału w trwającym od lutego projekcie angażującym polskie zespoły na zagraniczne sceny, zgłosiło się niemal 300 grup prezentujących rozmaitą stylistykę. Po burzliwych dyskusjach jurorzy składający się z przedstawicieli Exit Festival, Masters Of Rock, Metalfest Open Air, Ostrava v Plamenech i Bash - Berlin Artistpool Show oraz Fabryki Zespołów (www.fabrykazespolow.pl), wybrali finałową dziesiątkę. Zaproszeni na koncert promotorzy oraz dziennikarz radiowej Trójki, Piotr Baron, wysłuchają wszystkich z uwagą i to oni ostatecznie zadecydują, które grupy wystąpią na ich festiwalach tego lata.  

Finał FZ World Tour będzie miał formułę showcase’u: całodniowe święto muzyki w stolicy Wielkopolski przeplatane będzie panelami dyskusyjnymi na gorące muzyczne i showbiznesowe tematy. W trakcie imprezy publiczność będzie miała okazję zdobyć karnety na wszystkie festiwale. Podczas imprezy wystąpią: Chemia, Closterkeller, Cochise, Das Moon, Gooral, Materia, Oberschlesien, Rust, Scream Maker oraz Siq.

Prezes Fabryki Zespołów, Gosia Kaczmarek: "Dziękujemy bardzo wszystkim zespołom, które wzięły udział w naszej akcji. Jest to dopiero pierwsza edycja FZWT, miejsca są ograniczone, w związku z czym wybór był niezwykle trudny. Już dziś planujemy, aby następna edycja była rozbudowana zarówno o kolejne festiwale, jak i sam koncert finałowy. Tymczasem zapraszam wszystkich na FZ World Tour Showcase. Do zobaczenia w CK Zamek już 7 maja!"

Rozpiska imprezy:
13.00 Gooral
13.30 Oberschlesien
14.00 Das Moon
14.30-15.00 konferencja prasowa z udziałem promotorów festiwali partnerskich FZ World Tour
15.00 Rust
15.30 Scream Maker
16.00 Siq
16.30-17.00 - panel dyskusyjny: Jak skutecznie promować polską muzykę na świecie?
17.00 Cochise
17.30 Chemia
18.00 Materia
18.30 Closterkeller
19.00 panel dyskusyjny: "Streaming czy klasyczne nośniki? Showcase'y czy trasy koncertowe? Dokąd zmierza rynek muzyczny w Polsce"
20.00 ogłoszenie wyników eliminacji

Bilety dostępne w kasie CK Zamek, w Centrum Informacji Miejskiej (CIM) w Poznaniu oraz online na www.bilety24.pl.:
III pula (od 1.05 do 6.05) - 25 zł
w dniu koncertu - 30 zł
miejsca siedzące (jedyne 64 sztuk) - 30 zł

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym imprezy.

UWAGA KONKURSY!

Mamy do wygrania:

1. 3 podwójne zaproszenia na finał FZ World Tour w Poznaniu.
Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy na adres kontakt@magazynperkusista.pl. przesłać podpisanego imieniem i nazwiskiem maila o tytule FZ World Tour. Konkurs trwa do jutra (6 maja) do godz. 12:00.

2. 1 pojedyncza wejściówka na Metal Fest Open Air (Pilzno, Czechy, http://www.metalfestopenair.cz) 3-5 czerwca 2016 r.
Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy na adres kontakt@magazynperkusista.pl. przesłać podpisanego imieniem i nazwiskiem maila o tytule Metal Fest, wraz z odpowiedzią na pytanie: Która edycja festiwalu wypada w 2016 roku? Konkurs trwa do niedzieli 15 maja do godz. 24:00.

3. 1 pojedyncza wejściówka na Masters of Rock (Vizovice, Czechy, http://www.mastersofrock.cz) 14-17 lipca 2016 r.
Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy na adres kontakt@magazynperkusista.pl. przesłać podpisanego imieniem i nazwiskiem maila o tytule Masters of Rock, wraz z odpowiedzią na pytanie: W którym roku odbyła się pierwsza edycja festiwalu Masters of Rock? Konkurs trwa do niedzieli 15 maja do godz. 24:00.