Wyjątkowy weekend na Drum Fest

Dodano: 07.07.2016

W dniach 21-23 października, w ramach tegorocznej edycji Drum Fest 2016 odbędzie się wyjątkowy weekend. Oprócz występów zespołów i perkusyjnych gwiazd zostaną ogłoszone wyniki konkursu Young Drum Hero oraz plebiscytu Polskie Nagrody Perkusyjne.

Atrakcje weekendu:

21 października 2016
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole


Warsztaty perkusyjne:
godz. 17:00 - Katy Elwell (Lizard)

Bilety na warsztaty: 20 zł.

Koncert:
godz. 18:30 - Lizard
godz. 20:15 - Flotsam & Jetsam

Bilety na koncert: 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu)

22 października 2016
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

Warsztaty perkusyjne:
godz. 14:00 - Rick Latham
godz. 15:30 - Gary Novak
godz. 17:00 - Jason Bittner

Bilety na warsztaty: 20 zł.

Koncert:
18:30 - Rick Latham Trio
20:15 - Michael Landau Group

Bilety na koncert: 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu)

23 października 2016
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole


Warsztaty perkusyjne:
godz. 14:00 - Maciej Gołyźniak
godz. 15:30 - Russell Gilbrook
godz. 17:00 - Jason Sutter

Bilety na warsztaty: 20 zł.

godz. 18:30 - Rozdanie Polskich Nagród Perkusyjnych

Koncert:
godz. 20:00 - Nik West

Bilety na koncert: 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu)

Karnet na warsztaty (cały weekend)
- 85 zł
Karnet na koncerty (cały weekend) - 120 zł

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym festiwalu.

http://www.drumfest.pl/index.php

Rick Latham - to jeden z najbardziej wziętych sesyjnych i koncertowych perkusistów w USA, uznany artysta solowy, kompozytor, autor, wykładowca i guru perkusji. Sukces jego książki "Advanced Funk Studies" zwrócił na niego uwagę całego świata perkusyjnego zaledwie w wieku 25 lat. Obecna działalność Ricka Lathama obejmuje intensywne trasy koncertowe, sesje nagraniowe, warsztaty perkusyjne, masterclasses, lekcje prywatne, ale także komponowanie i produkcję muzyczną. W skład Trio oprócz Lathama wchodzą Nicola Sorato (bas) i Ruggero Robinem (gitara).

Michael Landu
- wybitny gitarzysta. W wieku 20 lat został muzykiem sesyjnym i w następnych latach współpracował m.in. z Michaelem Jacksonem, Richardem Marxem, Pink Floyd, Milesem Davisem, Joni Mitchell, B. B. Kingiem, Jamesem Taylorem, Sealem, Rayem Charlesem, Rodem Stewartem, Wilson Phillips, Laurą Branigan. Razem z sesyjnymi gitarzystami Waddym Watchelem, Steve'em Lukatherem i Michaelem Thompsonem występował na wielu płytach nagrywanych w Los Angeles w latach '80 i '90. Skład zespołu: Michael Landu - gitara, Gary Novak - perkusja, Travis Carlton - bas.

Jason Bittner
- amerykański perkusista. Jason Bittner znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole Shadows Fall, którego jest członkiem od 2002 roku. Wraz z grupą uzyskał m.in. dwukrotnie nominację do nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy. Występował z Anthrax, był członkiem Toxik, a od 2014 roku gra w Flotsam and Jetsam. Współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Stigmata, Crisis, Everdark, Burning Human, Marty Friedman i Hellspeak. W 2004 i 2005 roku został wyróżniony tytułem najlepszego perkusisty w plebiscycie magazynu branżowego Modern Drummer.

Jason Sutter
- amerykański muzyk. Zaczął profesjonalnie grać na perkusji w wieku 13 lat. Choć studiował i wykonywał wiele gatunków muzyki, kojarzony z jest przede wszystkim z rockową stylistyką w takich zespołach jak Marilyn Manson, Smash Mouth, New York Dolls, Chris Cornell (Soundgarden, Audioslave) i Foreigner.

Russell Gilbrook
- brytyjski perkusista rockowy, ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Greg Bissonette, Liberty DeVitto, Chris Barber, Alan Price, Tonym Iommi, Lonnie Donegan, John Farnham, Van Morrison. Gilbrook uczy techniki gry na perkusji w telewizji Sky, zajmuje posadę wykładowcy w Instytucie Muzyki w Brighton Institute of Modern Music oraz opublikował kilka materiałów dydaktycznych. Prowadzi warsztaty i kliniki perkusyjne w  całej Europie. Obecnie jest perkusistą legendarnej grupy Uriah Heep.

Nik West
- amerykańska wokalistka i basistka, pomysłodawczyni światowego konkursu gitarowego dla kobiet Queen of Strings. Jej debiutancki album to "Just in the Nik of Time". Grała z wieloma sławami takimi jak Prince, The New Power Generation, John Mayer, Steven Tyler.