Atrakcje Drum Fest 2016

Dodano: 22.07.2016

25, jubileuszowa edycja festiwalu Drum Fest to koncerty oraz warsztaty gwiazd polskiej i zagranicznej sceny, Międzynarodowy Konkurs Wibrafonowy i Marimbowy oraz konkurs Young Drum Hero. Zapraszamy


Niektóre z wydarzeń Drum Fest 2016:

Drum Spirit
30.09 - Olesno
01.10 - Brzeg (przemarsz orkiestry marszowej ulicami Brzegu / Brzeskie Centrum Kultury - pokaz "Tsunami")
02.10 - Opole (przemarsz orkiestry marszowej ulicami  Opola / Państwowa Szkoła Muzyczna I i II St w Opolu - pokaz "Tsunami" oraz konferencja "Teaching the Teacher")

Drum Spirit - zespół marszowy z Dadizele w Belgii. Przez lata Drum Spirit, z tradycyjnego zespołu perkusji marszowej, przerodził się w lidera czołówki europejskiej. Zespół składa się z różnych sekcji perkusyjnych, usłyszeć można marimby, wibrafon, talerze oraz mocną sekcję bębnów marszowych. Drum Spirit porywa publiczność zarówno podczas pokazów w salach, jak również przemarszów i pokazów w plenerze.

Kinga Głyk Trio
08.10- Brzeskie Centrum Kultury
18.10 - Chorzowskie Centrum Kultury

Koncert bluesowy w składzie Kinga Głyk - gitara basowa, Irek Głyk - perkusja, Piotr Matusik - piano.

Vibes Beyond Super Trio
11.10 - Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej, Opole

Muzyka tej nowo uformowanej grupy charakteryzuje się nietuzinkowymi kompozycjami Rolanda Neffego, który swoje umiejętności rozwijał już w pierwszych projektach, a także ukazuje jego własny styl łączący awangardowe brzmienie z mocno osadzonym groovem. Muzyka przekraczająca granice, jednak ściśle zakorzeniona w nurcie jazzu. Skład trio: Roland Neffe (wibrafon, marimba), Peter Herbert (kontrabas), Reinhardt Winkler (perkusja)

Koncert klasyczny z orkiestrą symfoniczną filharmonii opolskiej
Mark Ford, Frederic Macarez, Ludwig Albert

14.10 - Filharmonia Opolska

Mark Ford (USA) jest wykładowcą perkusji na uniwersytecie w Denton w Północnym Teksasie, kompozytorem oraz aktywnym marimbafonistą występującym na całym świecie. W swoim dorobku ma wiele nagranych płyt marimbowych i perkusyjnych.

Frederic Macarez (Francja) jest jednym z najbardziej aktywnych muzyków swego pokolenia. Obecnie jest głównym kotlistą Paryskiej Orkiestry Symfonicznej, wyróżniającym się solistą i założycielem zespołu kameralnego.

Ludwig Albert
(Belgia) - wirtuoz marimby, uznany w świecie profesor. Jako pierwszy Belg tworzył i grał koncerty z wirtuozką marimby z Japonii Keiko Abe. Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Marimby w Belgii oraz Konkursu Marimbowego.

Weekend 21-23.10
Koncerty: Lizzard, Flotsam & Jetsam, Rick Latham Trio, Michael Landau Group, Nik West.


Więcej informacji TUTAJ.


Ray Wilson
25.10 - Filharmonia Opolska

Ray Wilson - były wokalista Genesis. W 1994 roku Ray dołączył do szkockiego zespołu Stiltskin. Debiutancki singiel tej grupy, "Inside“, stał się sensacją muzyki grunge i znalazł się na pierwszym miejscu większości europejskich list przebojów. Po sukcesie Stiltskin, muzycy Genesis zwrócili uwagę na Wilsona i po rezygnacji Phila Collinsa zaproponowali mu współpracę. Ray wydał płytę z Genesis zatytułowaną "Calling All Stations", która okazałą się wielkim sukcesem i zapoczątkowała trasę koncertową "Calling All Stations Tour". W 2001 roku rozpoczął karierą solową. Jest założycielem i fundatorem działającej w Poznaniu Fundacji Raya Wilsona, której głównym celem jest wspieranie i aktywizacja osób z marginalizowanych warstw społecznych.

Mike Terrana
27.10 - Chorzowskie Centrum Kultury
28.10 - Koncert z Orkiestrą Symfoniczną, wokal - Erika Bianki

Projekt łączy muzykę klasyczną z rockiem. Terrana to amerykański perkusista, który współpracował z takimi wykonawcami jak Yngwie Malmsteen, Tony MacAlpine, Roland Grapow, Tarja Turunen, Axel Rudi Pell, Rage, Masterplan czy Metalium. Koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej poprowadzi dyrygent Levon Manykyan z Bułgarii, na wokalu usłyszymy Ericę Bianki (Włochy).

Szczegółowe informacje oraz plan wydarzeń na stronie http://drumfest.pl/

Bilety dostępne za pośrednictwem portalu Ticketpro, w salonach muzycznych Ragtime, w punktach Empik oraz Media Markt.

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym festiwalu.