Warsztaty Perkusyjne w Gdańsku

Dodano: 25.10.2016

W dniach 23-25 listopada w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku odbędą się Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjne.

Warsztaty skierowane są dla nauczycieli i uczniów klas perkusji szkół muzycznych I i II stopnia. Wykładowcami warsztatów, seminariów, prowadzącymi lekcje i artystami koncertów będą cenieni perkusiści z USA, Francji, Włoch, Rosji i Polski. Dzięki międzynarodowej kadrze będzie można poznać różne metody nauczania, techniki wykonawcze, metody skutecznego ćwiczenia, a co najważniejsze najnowszą literaturę perkusyjną zarówno dla najmłodszych jak i zaawansowanych adeptów sztuki perkusyjnej. W trakcie Warsztatów odbędzie się także wystawa instrumentów perkusyjnych, będzie można również odwiedzić stoisko z instrumentami, szerokim asortymentem pałek i akcesoriami perkusyjnymi.

Wykładowcy i Artyści III Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych w Gdańsku:

Dr Julie Hill - University of Tennessee-Martin - USA, President of the Percussive Arts Society.
Prof. Emmanuel Séjourné - Académie Supérieure de Musique de Strasbourg - Francja, znakomity wibrafonista, marimbafonista, najbardziej rozpoznawalny kompozytor literatury perkusyjnej grywanej na estradach całego świata, juror najważniejszych międzynarodowych konkursów perkusyjnych
Prof. Dmitry Lukiyanov - Rosyjska Akademia Muzyczna im. Gniesinych - Moskwa, wieloletni pierwszy perkusista Moskiewskiej Filharmonii i Rosyjskiej Orkiestry Narodowej
Prof. Massimo Pastore - Conservatorio di Musica Cesare Pollini di Padova - Włochy
Prof. dr hab. Piotr Sutt - Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, OSM I i II st. w Gdańsku, juror międzynarodowych konkursów i festiwali, solista, kameralista, wieloletni pierwszy perkusista Polskiej Filharmonii Kameralnej
Piotr Jóźwiak - perkusista, kompozytor, aranżer, reżyser i realizator nagrań
Jerzy Mackiewicz - Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 1, kameralista, kompozytor, pedagog
Cezary Konrad
Tomasz Łosowski

Każdy uczestnik, zarówno nauczyciel jak i uczeń mogą brać czynny udział we wszystkich warsztatach, seminariach i lekcjach. W trakcie trzydniowych Warsztatów przewidzianych jest ponad 25 zajęć oraz trzy koncerty z udziałem wykładowców. W programie znajdą się prawykonania najnowszych koncertów, klasyka perkusyjna zarówno solowa jak i kameralna, muzyka latynoamerykańska, kompozycje wykorzystujące elektronikę, komputery i obraz. Novum tegorocznych Warsztatów będą zajęcia warsztowo-seminaryjne dla nauczycieli prowadzone przez wybranych uczestników Warsztatów.

Tematyka warsztatów, wykładów i lekcji podzielona będzie na trzy zasadnicze grupy odpowiadające zainteresowaniom i potrzebom uczestników (zgodnie z informacjami umieszczonymi w harmonogramie):
- nauczyciele
- uczniowie klas perkusji szkół muzycznych I stopnia (początkujący)
- uczniowie klas perkusji szkół muzycznych II stopnia (zaawansowani)

Koszt uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach Warsztatów wynosi 40 złotych dla uczniów i 100 zł dla nauczycieli.

Nauczyciele maja możliwość otrzymania Not Księgowych w celu uzyskania dofinansowania z doskonalenia zawodowego w swoich szkołach.

Zgłoszenia prosimy przesyłać w wersji elektronicznej wg załączonego wzoru, na adres e-mail: l.weglarz@osm.gdansk.pl do dnia 10.11.2016 r.

Wpłaty kosztów uczestnictwa należy przesyłać na konto w NBP O/ Okręgowy Gdańsk 36 1010 1140 0109 5313 9134 0000 do dnia 10.11.2016 r. z dopiskiem "Warsztaty Perkusyjne"

Bieżące sprawy organizacyjne, harmonogram, aktywna karta zgłoszeniowa i elektroniczne wersje plakatów Warsztatów umieszczone są na stronie www.osm.gdansk.pl.

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym warsztatów.