Polskie Nagrody Perkusyjne - wyniki

Dodano: 24.10.2016

Podczas minionego weekendu w ramach festiwalu Drum Fest 2016 poznaliśmy laureatów Polskich Nagród Perkusyjnych.

Oto wyniki głosowania w poszczególnych kategoriach:

1. DYSTRYBUTOR SPRZĘTU:

1 miejsce: Meinl Distribution (Meinl Cymbals, Meinl Percussion, Tama Drums, Nino)
2 miejsce: Gewa Drums (DW Drums, Paiste, Gretsch, Remo, Kat, Gibraltar, LP, Toca)
3 miejsce: Silesia Music Center (Pearl Drums, Istanbul Agop, ProMark)

Pozostałe nominacje:
- Music Partners (Wincent, Sakae Drums)
- Ada Music (Zildjian, Ludwig Drums, Amedia)

2. OSOBOWOŚĆ PERKUSYJNA

1 miejsce: Maciek Gołyźniak (perkusista Sorry Boys, Natalia Nykiel, perkusyjny motywator)
2 miejsce: Bartek Pawlus/Adam Tkaczyk (perkusiści Bracia i Kombi)
3 miejsce: Agnieszka Trzeszczak (WDF, Drum Fitness) - 3 miejsce

Pozostałe nominacje:
- Karol Nabożny (Integration & Groove w Błażowej)
- Jacek Muzioł (Drum Battle w Legnicy)
- Mariusz Mocarski (ambasador Roland)
- Władysław Suława (Czarcie Kopyto)

3. NADZIEJA PERKUSYJNA

1 miejsce: Kevin Mielewczyk
2 miejsce: Natalia Krząkała
3 miejsce: Wiktoria Jakubowska

Pozostałe nominacje:
- Artur Żurek
- Grzegorz Chwaliński
- Rafał Dutkiewicz
- Oskar Podolski

4. WYDARZENIE PERKUSYJNE

1 miejsce: Pierwsza edycja Warsaw Drum Festival
2 miejsce: Tony Royster JR w Polsce
3 miejsce: Trasa Aniki Nilles po Polsce

Pozostałe nominacje:
- DW Drums dołączyło do Gewa Music
- Istanbul Agop w Silesia Music Center
- Steve Smith w Polsce

5. NAJCIEKAWSZY NOWY SPRZĘT DOSTĘPNY W POLSCE

1 miejsce: Meinl Classics Custom Dark
2 miejsce: Roland EL-Cajon
3 miejsce: DW Drums Pure Oak

Pozostałe nominacje:
- Zildjian S-Family
- Pearl Decade
- Paiste 2002 Big Beat

6. PERKUSISTA/PERKUSJONISTA

1 miejsce: Tomek Torres
2 miejsce: Cezary Konrad
3 miejsce: Krzysztof Dziedzic

Pozostałe nominacje:
- Michał Dimon Jastrzębski-Szwed
- Paweł Pavulon Jaroszewicz
- Beata Polak
- Sławomir Berny
- Dariusz Daray Brzozowski
- Maciej Ślimak Starosta

7. PERKUSISTA ZAGRANICZNY

1 miejsce: Mike Portnoy
2 miejsce: Benny Greb
3 miejsce: Anika Nilles

Pozostałe nominacje:
- Peter Erskine
- Simon Phillips
- Dennis Chambers
- Chris Adler
- Dave Lombardo
- Steve Smith

8. SKLEP PERKUSYJNY

1 miejsce: DrumCenter (Osielsko k. Bydgoszczy)
2 miejsce: Śląskie Centrum Perkusyjne (Chorzów)
3 miejsce: Pro Drum (Warszawa)

Pozostałe nominacje:
- DrumStore (Gdynia)
- Avant Drumshop (Poznań)
- Pasja (Warszawa)

9. NAJCIEKAWSZE POLSKOJĘZYCZNE MIEJSCE W INTERNECIE

1 miejsce:
Forum Facebook Polish Drummers
2 miejsce: Kanał video Drummers From Hell
3 miejsce: Portal BeatIt

Pozostałe nominacje:
- Portal Drumcover.pl
- Forum Perkusja.org

10. NAGRANIE/WYKONANIE

1 miejsce: Cezary Konrad na płycie On Classical
2 miejsce: Igor Falecki na płycie Classic
3 miejsce: Beata Polak w video Sense Of Life

Pozostałe nominacje:
- Jacek Pelc na płycie On The Road
- Ślimak na płycie SIQ

11. SZKOŁA PERKUSYJNA

1 miejsce: Drumset Academy (biuro szkoły Wojkowice)
2 miejsce: Drumset Pro School (biuro szkoły Chorzów)
3 miejsce: Drum Academy (biuro szkoły Warszawa)

Pozostałe nominacje:
- Drum School (biuro szkoły Łódź)
- Drumhouse (biuro szkoły Kraków)

12. NAGRODA HONOROWA
Krzysztof "Docent" Raczkowski

13. ANTYNAGRODA

1 miejsce: gwałtowny wzrost cen naciągów
2 miejsce: duża ilość niekompetentnych nauczycieli
3 miejsce: brak dostępu do kilku znanych marek perkusyjnych

Pozostałe nominacje:
- brak w pełni profesjonalnego producenta pałek
- odwołanie koncertu Billy'ego Cobhama