Gołyźniak w Sonor - szczegóły

Dodano: 11.12.2016

Prezentujemy bliżej więcej informacji odnośnie dołączenia Maćka Gołyźniaka do firmy Sonor i… przecierania szlaków dla polskich bębniarzy.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Maciek Gołyźniak jest tak naprawdę pierwszym oficjalnym polskim perkusistą nowej odsłony marki Sonor. Perkusista zespołu Sorry Boys oraz Natalii Nykiel został zaproszony do fabryki bezpośrednio przez zarząd firmy. Dzięki Rainerowi Dreisbachowi (słynny specjalista ds. produkcji w Sonor) zapoznał się z linią produkcyjną takich zestawów jak SQ2, Prolite i Vintage, odwiedził bardzo efektowny "show room" oraz ciekawe muzeum z niesamowicie interesującymi eksponatami bębnów, gdzie naprawdę można poczuć, że Sonor ma już 140 lat!

 

{M4_image 0}

Muzeum Sonor


{M4_image 1}

Finalny punkt produkcji bębnów


Głównym przewodnikiem i opiekunem naszego perkusisty był Thomas Barth - szef działu Współpracy z Artystami, który odpowiedzialny jest za takich muzyków jak Christoph Schneider, Benny Greb, Jojo Mayer czy Nicko McBrain. Po rozmowach na temat współpracy i kontraktu, Maciej został zakwalifikowany właśnie do tej grupy muzyków.

Thomas Barth, znany z bardzo restrykcyjnego sposobu dobierania muzyków powiedział nam:

"Cóż więcej powiedzieć jak to, że jesteśmy niesamowicie dumni, że Maciek jest teraz częścią naszej międzynarodowej rodziny! To co zdecydowało o takim obrocie spraw jest fakt, że jest to aktywny perkusista, ma świetną osobowość i doskonałe nastawienie. To wszystko sumuje się idealnie. Poza tym, co jest dla nas bardzo ważne w firmie, Maciej ma identyczną jak my pasję w stosunku do naszej marki, a to niezwykle ułatwia wzajemną relację."


{M4_image 2}

Rainer Dreisbach, "Goły", Thomas Barth


Polski perkusista będzie korzystał z eleganckiej serii Vintage z dodatkami. Maciek Gołyźniak odnośnie wyboru bębnów: "Jak wiesz kontrakt pozwala na wszystko, każdy ruch, każdą konfigurację i zachciankę. Ale Vintage Series jest dla mnie instrumentem kompletnym od pierwszego usłyszenia i w każdym aspekcie. Zwyczajnie nie było potrzeby budowania zestawu w systemie SQ2, bo ten instrument spełnia moje oczekiwania. Od możliwości konfiguracyjnych dostępnych rozmiarów, przez dbałość o detale i absolutnie najwyższą jakość wykonania i inżynierii po rzecz najważniejszą - walory, nomen omen, sonorystyczne. Oczywiście wszystko jest robione w Bad Berleburg w Niemczech."


{M4_image 3}

240 kilogramów bębnów!


Konfiguracja bębnów:

Tomy -10x8,12x8,13x8

Floor tomy - 14x12, 16x14, 18x16

Bębny basowe - 18x14, 20x14, 24x14

Werble - 14x5,75, 14x6,5, 10x2, 12x5,75

{M4_image 4}

 

Na temat walorów brzmieniowych zestawu muzyk mówi: "Jestem wielkim fanem krawędzi 180 stopni. Użyte drewno, sposób budowy i konstrukcja jest taka sama jak w kultowym "Teardropie". Nawet lugi są identyczne, tylko zrobione od nowa, z zadziwiająco dobrze działającym systemem Tunesafe. Tomy brzmią szeroko, rezonują w niskim stroju i mają w sobie tę ciepłą poduchę, typową dla starych konstrukcji. Oba dostępne werble, są wybitnymi instrumentami i zdecydowanie przewyższają seryjne instrumenty z którymi miałem do czynienia. 14x6,5 po kilku drobnych ruchach i zabiegach mam "gotowy" do gry. podobnie 14x5,5."

 

{M4_image 5}

Fabryka Sonor


"Misja firmy Sonor, nastawienie i szacunek do własnej tradycji, nieszablonowość rozwiązań i nie oglądanie się za siebie, są mi szczególnie bliskie, poza oczywistymi walorami brzmieniowymi. Kiedy poznajesz tych ludzi, pasjonatów, uśmiechniętych i dumnych z tego co robią i jak to robią, przestajesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, przeciwnie - bardzo chcesz. To duży zaszczyt mieć szansę wpisać się w 141 lat tradycji, dziedzictwa i doświadczenia firmy Sonor. To naprawdę spełnienie marzeń na wielu płaszczyznach." podsumowuje perkusista.

Bębny w akcji będzie można obejrzeć i posłuchać podczas zbliżającej się trasy zespołu Sorry Boys. Prawdopodobnie po trasie muzyk zagra kilka pokazów - wszystko zależy od zainteresowania, dlatego… naciskajmy!

Wyłącznym dystrybutorem marki Sonor w Polsce jest od roku 2016 firma Musik Meyer.

Kontakt z przedstawicielem firmy:

Krzysztof Leśnik k.lesnik@musik-meyer-ce.com

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.