Sabian: nowa seria Artisan Elite

Dodano: 27.01.2017

Czarne owce w rodzinie talerzy Artisan, czyli nowa linia Sabian Artisan Elite.

Elita czy czarna owca? A może i to i to? Oddajmy głos firmie: "Umiejętna, ręczna robota na każdym stopniu procesu, wykorzystująca rozwiązania porzucone nawet w przypadku bardziej tradycyjnych talerzy zabiera nowe blaszki Elite w głębszą, ciemniejszą i brudniejszą stronę. Pod względem brzmieniowym perkusiści nie oddalą się zbyt daleko od prawdy, jeśli nazwą je 'czarnymi owcami' w rodzinie Artisan. Elite to brzmienie twojej pasji"

Talerze Sabian Artisan Elite są mocniej młotkowane przy użyciu czubka młotka, co sprawia, że ich brzmienie jest niższe i bardziej suche niż pozostałe modele Artisan. Unikalne toczenie i bardziej płaski, niższy profil kopułki składają się na 'drewniany' ton bella, bardziej zintegrowany z ogólnym brzmieniem talerza niż w pozostałych blachach Artisan. Toczenie nadaje również surowy charakter i sprawia, że talerze otwierają się stopniowo. Dlatego ich dźwięk można określić jako mieszankę otwartych tonów pochodzących z toczonych powierzchni z suchą artykulacją powierzchni pozbawionych toczenia.

Blachy Elite wyraźnie różnią się od pozostałych Artisanów również pod względem wyglądu. Surowe, nietoczone części powierzchni talerza ujawniają ślady po utlenianiu cyny i inne niedoskonałości które pasują do ich brudnego brzmienia i będą odpowiednie dla bębniarzy nie unikających zabrudzeń i plam na swoich talerzach.

Dostępne są cztery modele Sabian Artisan Elite - 20" i 22" oraz hi-haty 14" i 16" wyłącznie w naturalnym wykończeniu.

http://www.sabian.com/