Lutowy numer Perkusisty

Dodano: 01.02.2017

Po styczniowym numerze specjalnym Perkusisty wracamy w lutym do tradycyjnej formy magazynu.


A w środku jak zwykle dużo się dzieje...

Bohaterem numeru jest tym razem Maciek Gołyźniak, którego zasypaliśmy gradem pytań uszeregowanych w postaci alfabetu. Maciek opowie więc między innymi o ostatnim projekcie Duda-Meller-Gołyźniak o Facebooku, rozumieniu indywidualizmu, a nawet gotowaniu... Rozmawiamy również z bębniarzem Meshuggah, Tomasem Haake, Mattem Sorumem, a także ekipą Blue Man Group, która jest czymś więcej niż tylko trójką pomalowanych na niebiesko kolesi, którzy tworzą spektakl, oparty na obrazie i bębnieniu. Wspominamy również jednego z najlepszych perkusistów w historii rocka, niezapomnianego Cozy Powella.

W numerze nie mogło oczywiście zabraknąć relacji z targów NAMM 2017, którymi od początku roku żyje cały perkusyjny (i nie tylko) świat.

W dziele testów przyglądamy się zestawowi Gretsch USA Brooklyn Jazz, blachom Anatolian Jazz Honey, a także pałkom marszowym Vater.

Nie zabrakło oczywiście kącika edukacyjnego, a w nim kolejne lekcje z cyklu Drumset Academy (Flam Accent) i Zagraj to (Iron Butterfly). Szyld Na kowadle pozostaje bez zmian, ale pod okiem Pavulona rozpoczynamy nowy cykl warsztatów, których tematem przewodnim będzie aranżowanie partii perkusji.

W Perkusjoniście rozmawiamy z Jerzym "Słomą" Słomińskim, prezentujemy bongosy Dadi BG6575 i kontynuujemy naukę gry na congach.

Nie zabrakło konkursu. Tym razem można wygrać crasha 16" tureckiej formy Impression.

Zapraszamy do kiosków, na stronę Ulubionego Kiosku i do śledzenia togo co dzieje się na stronach https://magazynperkusista.pl/ i Facebook