Werble Pearl Limited 30th Anniversary

Dodano: 03.02.2017

Dwójka mistrzów groove Omar Hakim i Eric Singer świętuja 30 lecie współpracy z firmą Pearl razem z nowymi werblami 30th Anniversary Limited Edition 2017.

Omar Hakim 30th Anniversary Snare Drum Limited Edition 2017


Omar Hakim, który wziął udział w nagrywaniu ponad 500 albumów i współpracował z cała rzeszą wspaniałych artystów obchodzi w 2017 roku trzydziestą rocznicę pracy razem z firmą Pearl.

Mówi Omar Hakim: "Jednym z magicznych elementów procesu nagrywania jest wiedza na temat tego, które elementy perkusyjnego sprzętu wykorzystać w danym momencie, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Nowy werbel prezentuje podobne podejście - łączy znane elementy uzyskując całkowicie świeży rezultat."

Werbel 30th Anniversary to radykalne odejście od wcześniejszego sygnowanego modelu Omara Hakima wykonanego z mahoniu, tym razem mamy bowiem do czynienia z większym korpusem ze stali o grubości 1 mm i wymiarach 14" x 6,5". W wyniku specjalnego procesu fizycznego osadzania z fazy gazowej (Physical Vapor Deposition) zewnętrzna część werbla została pokryta warstwą azotku tytanu, który zwiększa odporność stali na zużycie, a przy okazji odpowiada za interesującą, mieniącą się barwę korpusu.


Eric Singer 30th Anniversary Snare Drum Limited Edition 2017


Okrągła rocznicę współpracy z Pearlem obchodzi w tym roku również bębniarz Kiss, Eric Singer. "Kolekcjonuję klasyczne, vintage'owe bębny Pearla. Uwielbiam brzmienie i grywalność oryginalnych modeli Jupiter Chrome-over-Brass z lat '70 i chciałem doświadczyć tego soundu w nowoczesnej odsłonie" - mówi Eric. W rezultacie powstał nowy werbel 30th Anniversary Limited Edition Signature.

Instrument posiada wzorowany na modelu Jupiter 1 mm mosiężny, chromowany korpus dual-beaded o wymiarach 14" x 6.5". W przeciwieństwie do vintage'owego równoległego systemu napinania sprężyn w oryginalnym Jupiterze (parallel action strainer), użyto tym razem kompaktowej maszynki Click-Lock. Zastosowano ponadto podwójne lugi mostkowe oraz obręcz Superhoop II. 


http://pearldrum.com/