Vlodi Tafel - Zbieramy na protezę

Dodano: 08.02.2017

Dołączcie się do zbiórki funduszy na zakup protezy dla Vlodiego Tafela

Muzyk, instrumentalista, jedyny na świecie perkusista, grający bez nogi z tak wysoką amputacją (wyłuszczenie w stawie biodrowym)! Vlodi Tafel znany jest wielu muzykom w Polsce, świetny bębniarz, który może służyć za przykład determinacji dla wielu wątpiących perkusistów. Początkowo liczył na karierę piłkarską, ale informacja o konieczności amputacji nogi spadła na niego jak grom. Mimo to powziął decyzję, że skoro nie może już grać w piłę, będzie realizował się w drugiej swojej pasji, muzyce: "Wszyscy odradzali mi ten pomysł, a szkoły muzyczne odrzucały podania o przyjęcie - tłumacząc to brakiem przygotowania muzycznego i niemożnością zapewnienia odpowiednich warunków nauki.

Dążąc do wymarzonego celu opłaciłem możliwość nauki w Ognisku Muzycznym na ul. Profesorskiej, gdzie przez rok uczyłem się podstaw i teorii muzyki oraz podstaw techniki gry na perkusji. Nikt nie wróżył mi sukcesu ani tego, że mogę zostać perkusistą. Dzięki wrodzonym zdolnościom, sile woli i gorszym niż inni przygotowaniu dostałem się do Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina na Bednarskiej do klasy perkusji - 15 zdających na 3 miejsca i wszyscy poza mną ukończyli szkoły muzyczne I stopnia. Przez 6 lat szkoliłem się, pragnąc spełnić swoje marzenia. Już w krótkim czasie zacząłem reprezentować szkołę w konkursach, zdobywając dla niej liczne nagrody. Po dwóch latach, równolegle rozpocząłem naukę na Wydziale Jazzu u Czesława Bartkowskiego i Kazimierza Jonkisza. Szkołę ukończyłem z najwyższą oceną, zdobywając dyplom "Muzyk - instrumentalista w klasie perkusji".


A ty jaką masz wymówkę, by dziś nie ćwiczyć? Kiepska pogoda? Słabe łącze z Internetem? Kac?

Vlodi współpracował i współpracuje z takimi artystami, jak Róże Europy, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Wałecki, Marek Kościkiewicz, Anita Lipnicka, Robert Chojnacki, Patrycja Markowska, Stanisław Sojka oraz wieloma innymi w przeróżnych projektach studyjnych, telewizyjnych, koncertowych, teatralnych na scenach całej Europy.

Siła pasji i miłości do muzyki przekroczyła wszelkie granice i jak widać muzyk jest w pełni zawodowym bębniarzem, ale proza życia bębniarza to niestabilność finansowa i oprócz codziennych wydatków na życie rzecz, która jest Vlodiemu niezbędna - nowa proteza. Podobnie, jak Rick Allen z Def Leppard, który gra na specjalnym zestawie perkusyjnym z racji amputowanej ręki, tak Vlodi potrzebuje równie specjalną protezę. Nie jest to rzecz tania i zwykła proteza nie pozwoli perkusiście na zawodową grę.

Wpłaty można dokonać przy rozliczeniu podatkowym: 79880400000000002395510001 - KRS 0000320551
Fundacja Poza Horyzonty, koniecznie z dopiskiem Vlodi Tafel 1%

Więcej na stronie Facebook

A już 27 marca w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód będzie przeznaczony na zakup protezy. Cegiełka - darowizna kosztuje 150 złoty i można ją otrzymać w kawiarni Cafe Queen w Grodzisku Mazowieckim przy ulicy 11 Listopada 13/15 (deptak) w godzinach 10.00 do 22.00 codziennie. Telefon 504 215 308.

Opcjonalnie można cegiełkę nabyć wpłacając kwotę 150 złoty, lub jej wielokrotność w przypadku chęci otrzymania większej ilości cegiełek i większej ilości miejsc na koncercie, wpłacając ją na konto: 07 1240 6348 1111 0010 5440 2327 Fundaja Minoratio 05-825 Grodzisk Mazowiecki, ul. 11 Listopada 13/15 podając w tytule wpłaty: cegiełki dla Vlodiego. Potwierdzenie wpłaty prosimy przesyłać na adres mailowy biuro@fundacjaminoratio.pl. Kopertę z cegiełkami będzie można odebrać w dniu koncertu w kasie Sali Widowiskowej CK podając swoje imię i nazwisko.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/vlodiniejestessam/