Marcowy Perkusista: Co kupić?

Dodano: 01.03.2017

Jak zwykle, nowy rok zaczął się od zalewu perkusyjnych nowości. W marcowym numerze Perkusisty radzimy czemu warto przyjrzeć się bliżej, ale to oczywiście nie koniec atrakcji.


Przed krakowskim koncertem Devin Townsend Project złapaliśmy bębniarza zespołu, Ryana Van Poederooyena, który u boku szalonego Devina gra już kilkanaście lat. Z kolei w Warszawie spotkaliśmy się z Lesterem Estelle, który akurat koncertował z Jacobem Whitesides. Lester to bez wątpienia jeden z najbardziej zróżnicowanych muzycznie perkusistów, który porusza się po obszarach chrześcijańskiego rocka, gospel i muzyki pop. Z pewnością warto przyjrzeć mu się bliżej.

Sklep Pro Drum jest pierwszym polskim sklepem stricte perkusyjnym, który oprócz odwiedzin targów NAMM obejrzał linie produkcyjne fabryk Remo i DW Drums. Towarzyszyliśmy ekipie Pro Drum zarówno w Valencii, gdzie znajduje się fabryka Remo, jak i w Oxnard, gdzie jest fabryka DW Drums. Z obu miejsc robiliśmy relacje na naszych łamach, ale ciekawi byliśmy wrażeń największego warszawskiego sklepu perkusyjnego i jednego z czołowych w Polsce - o tym wszystkim rozmawiamy z Jakubem Sochackim.

Rozmawiamy również z perkusistą Farben Lehre, Adamem Mikołajewskim, a także z Rayem Luzierem, który na dobre zadomowił się w Kornie i którego już 31 marca będzie można zobaczyć podczas warszawskiego koncertu zespołu. Terry Bozzio opowiedział o swoich sześciu ulubionych płytach, przyjrzeliśmy się również bliżej zestawowi perkusyjnemu Willa Championa z Coldplay.

Wszystkie nowości, jakie przyniósł rok 2017, powoli zaczynają pojawiać się w naszych sklepach. Część była dostępna wcześniej, ale nie jest tajemnicą, że spora grupa sprzętu trafia do sprzedaży znacznie później od daty swojej premiery. Jak to wszystko ogarnąć i co wybrać? O tym na 10 stronach naszego poradnika.

W dziale testów goszczą blachy T-Cymbals Metal Shop. Turecki producent nie należy do największych manufaktur talerzy i w odróżnieniu od obu Istanbułów (Agop i Mehmet) nie aspiruje, by dobić do tzw. Wielkiej Czwórki. Nie oznacza to jednak, że oferowane przez T-Cymbals talerze są słabe. Pearl w zeszłym roku zaprezentował nową serię bębnów, o której póki co nie słychać zbyt dużo w Polsce. W związku z tym wzięliśmy zestawy Decade na warsztat i sprawdzamy, co w nich jest takiego ciekawego… Więcej w marcowym numerze.

Nie zabrakło oczywiście kącika edukacyjnego, a w nim kolejne lekcje z cyklu Drumset Academy (Stick Control Groove), Zagraj to (Motorhead) i Na kowadle. Ale to nie koniec, ponieważ wystartowaliśmy z nowym cyklem warsztatów Zagraj To z Kobietą, które poprowadzi Beata Polak.

W Perkusjoniście rozmawiamy z José Manuelem Albánem Juárezem, czyli Manolo, testujemy cajon Schlagwerk CP-608 Fineline Dark Night i kontynuujemy naukę gry na congach.

Nie zabrakło konkursu. Tym razem można wygrać Meinl Benny Greb Pad 12".

Zapraszamy do kiosków, na stronę Ulubionego Kiosku i do śledzenia togo co dzieje się na stronach https://magazynperkusista.pl/ i Facebook