LP honoruje Carlosa Santanę

Dodano: 26.05.2017

Świętując blisko 50 lecie współpracy z Carlosem Santaną firma Latin Percussion zaprezentowała nowe instrumenty opatrzone lwią grafiką charakterystyczną dla debiutanckiego albumu artysty z 1969 roku.


Grafika “Santana Lion" pojawiła się na congach i bongosach z serii Aspire oraz na dzwonku alpejskim timbale.

LP Aspire Santana Lion Conga Set to klasyczny zestaw dwóch bębnów conga o średnicy 10" i 11" o wysokości 28" wykonanych z klepek z drewna Siam Oak i wykończonych lakierem fortepianowym piano black oraz ozdobionych lwią grafiką. Conga wyposażono w obręcze EZ Curve oraz haki naciągowe 9/32".

Dostępny jest również pojedynczy bęben LP Aspire Santana Lion Tumba o średnicy 12".


LP Aspire Santana Lion Bongos to zestaw bongosów o średnicy 6-3/4" i 8" również wykonanych z drewna Siam Oak i wyposażonych w obręcze EZ Curve, haki naciągowe 9/32", a także stalowe pierścienie Cuban Style u podstawy bongosów.

Opatrzony lwią grafiką dzwonek LP Timbale Bell Santana Lion o rozmiarze 8" oparty jest na modelu LP205 Timbale Bell i posiada mocowanie pasujące do każdego typu prętów o średnicy 3/8"


"Instrumenty LP reprezentują jakość i integralność. Razem posiadamy siłę, aby zmotywować ludzi do zmiany, do wspólnego tworzenia i celebrowania życia. Podobnie jak muzyka Santany, tak i nowa linie instrumentów perkusyjnych jest zaprojektowana po to aby zainspirować artystów do wzniesienia się, tworzenia, grania i dzielenia się ze światem swoim muzycznym sercem." - powiedział Santana.

Firma Latin Percussion współpracuje z Santaną od blisko 50 lat, a wcześniej na rynku pojawiły się modele instrumentów Santana Abraxas. Na instrumentach LP grają również, zarówno na żywo, jak i w studio, również obaj perkusjoniści zespołu Carlosa Santany, Karl Perazzo i Paoli Mejías.

http://www.lpmusic.com