XXVI Drum Fest 2017

Dodano: 04.07.2017

Organizatorzy festiwalu Drum Fest ujawnili pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas zbliżającej się XXVI edycji imprezy.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Tegoroczną edycję Festiwalu odwiedzi Jose Torres & Havana Dreams. Jose Torres jest wirtuozem instrumentów perkusyjnych i najsłynniejszym Kubańczykiem mieszkającym w Polsce od ponad ćwierć wieku. Występując od wielu lat na polskiej scenie muzycznej, współpracował z wieloma gwiazdami estrady, między innymi: Marylą Rodowicz, Kayah, Urszulą, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Mietkiem Szcześniakiem czy Blue Cafe i wieloma innymi. Jose brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców, a także w nagraniach muzyki filmowej, między innymi: Krew i wino z Jackiem Nicholsonem, Bandyta, Prawo Ojca. Havana Dreams to pierwszy na polskiej scenie muzycznej zespół, specjalizujący się zarówno w tradycjonalnej muzyce kubańskiej, jak również w nowym stylu młodego pokolenia - Timbie.

The Carpet Crawlers to więcej niż Genesis Tribute Band czy Brian Cummins. Artyści nie tylko odtwarzają twórczość zespołu Genesis, ale wcielają się w Petera Gabriela i Philla Collinsa. Zespół wykona przedstawienie muzyczne z okazji 40 rocznicy wydania płyty The Lamb Lies Down on Broadway. Formacja odtworzy album w całości połączony z pokazem oryginalnych zdjęć z lat 1974/75 w tle oraz z dekoracją sceny i kostiumami w jakich występował Genesis. The Carpet Crawlers zagra w składzie: Brian Cummins - śpiew, Jim Faulkner - gitara, Andy Keegan - keyboard, Chriss Watt - gitara basowa, Neil Carter - perkusja.

Na scenie Drum Festu zagości Power Trio, w skład którego wchodzą Russel Gilbrook i Davey Rimmer z brytyjskiej legendarnej grupy Uriah Heep, oraz Matt Pearce z brytyjskiego zespołu hard rockowego Voodoo Six. Panowie w projekcie drum & bass zaprezentują fenomen sekcji rytmicznej Uriah Heep.

Wystąpią również świetnie znany m.in. z Vesania, Masachist, Vader, Hunter i Dimmu Borgir, Dariusz "Daray" Brzozowski oraz Russ Miller, znany powszechnie jako jeden z najlepszych perkusistów sesyjnych dzisiejszych czasów. Jego nagrania wielokrotnie zdobywały prestiżową nagrodę Grammy i sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym 26 milionów kopii. Wystąpił na ponad 400 albumach i współpracował z takimi artystami jak: Ray Charles, Natalie Cole, Tina Turner & Boby Calwell, Nelly Furtado, Hilary Duff, czy Andrea Bocelii.

George Kollias
, którego nie trzeba bliżej przedstawiać czytelnikom naszego magazynu, to grecki muzyk, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista i oczywiście perkusista znany między innymi z gry w Nile. Terry Bozzio jest amerykańskim muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą oraz wirtuozem instrumentów perkusyjnym. To znany i ceniony perkusista, koncertującym na największym zestawie perkusyjnym na świecie, który wykorzystuje zarówno rytmicznie, jak i melodycznie. Znany m.in. z występów w grupie muzycznej Franka Zappy oraz UK.

Na scenie Festiwalu zagości również Stanisław Soyka oraz Buba Badje Kuyateh. Panowie poznali się w senegalskiej klubokawiarni "Cafe Baobab" na Saskiej Kępie. Soyka był jednym z uczestników muzycznych spotkań, na których grał na skrzypcach. Pewnego razu zawitał tam nowo przybyły z Gambii korysta, griot Buba Badje Kuyateh. Spotkanie muzyków zaowocowało współpracą i albumem Action Direct Tales.

Trilok Gurtu to urodzony w Bombaju perkusista i kompozytor, światowej klasy wirtuoz instrumentów perkusyjnych. Jest jednym z najbardziej wpływowych  współczesnych muzyków jazzowych. W ciągu swojej 30-letniej działalności Trilok współpracował z wieloma artystami najwyższej klasy, takimi jak John McLaughlin, Bill Laswell, Jonas Hellborg, Jan Garbarek i wielu innych.

Frank Gambale
jest australijskim wirtuozem gitary i zdobywcą nagrody Grammy, który ma na koncie ponad 20 albumów. Jego muzyka to szeroki wachlarz gatunków od rocka, przez jazz, funk czy R&B oraz widoczne wpływy muzyki latynoskiej oraz brazylijskiej.

Mark Ford pochodzi z USA, jest wykładowcą perkusji oraz koordynatorem największego programu perkusyjnego na Uniwersytecie w Denton w Północnym Teksasie (UNT). Jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie. Do dziś komponuje i jest aktywnym marimbafonistą występującym na całym świecie. Mark jest również Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowych Konkursów Marimbowego oraz Wibrafonowego odbywających się w Opolu.

Wystąpią również: Ney Rosauro - brazylijski wirtuoz instrumentów perkusyjnych, francuski marimbafonista Eric Sammut oraz amerykański gitarzysta basowy, kompozytor i producent muzyczny, Stuart "Stu" Hamm, znany ze współpracy z takimi wykonawcami jak: Joe Satriani oraz Steve Vai i Frank Gambale.

Wojciech Hoffmann na scenie Festiwalu przedstawi autorski projekt muzyczny The Klenczon Experience, który stworzył w hołdzie ikonie polskiego bigbitu i rocka Krzysztofowi Klenczonowi. Do współpracy przy projekcie gitarzysta zaprosił Maruiusza Bobkowskiego z zespołu Turbo oraz Arka Malinowskiego, z którym przez kilka lat razem występowali w macierzystym zespole Klenczona - Czerwonych Gitarach. Muzyka projektu to powrót do wspaniałych brzmień lat sześćdziesiątych. Większość programu wykonana będzie na autentycznej gitarze z 1961 roku, na której Klenczon grał w Czerwonych Gitarach, i której brzmienie jest do dziś bardzo charakterystyczne.

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym festiwalu.

http://www.drumfest.pl/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.