Carl Allen w rodzinie Vater

Dodano: 26.07.2017

Znany jazzowy perkusista i edukator, Carl Allen dołączył do grona endorserów firmy Vater.

Urodzony w 1961 roku Carl Allen dorastał w otoczeniu muzyki gospel, R&B i funk, ale po wysłuchaniu płyty legendarnego saksofonisty Benny'ego Cartera zwrócił się w kierunku jazzu. Allen wystąpił na ponad 200 albumach i ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Freddie Hubbard, Michael Brecker, Randy Brecker, Benny Golson, Jennifer Holliday, J.J. Johnson, Rickie Lee Jones, Sammy Davis Jr., Branford Marsalis, Kenny Garrett, Lena Horne, Ruth Brown, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Bobby Hutcherson, Mike Stern, Nellie McKay, Terence Blanchard, Phil Woods, Benny Green, Cyrus Chestnut, Joe Henderson, Billy Childs i wielu innych.

Carl Allen jest również uznanym nauczycielem. "Edukacja zawsze była częścią mojej misji. Art Blakey nauczył mnie, jak ważne jest wychowanie nowej generacji muzyków. Każda generacja potrzebuje kogoś kto pomoże im wejść na kolejny poziom i mam nadzieję, że właśnie to mi się udaje."

Jeszcze niedawno Carl Allen używał pałek Vic Firth teraz trafił do obozu firmy Vater. "Spędziłem wiele czasu szukając czegoś, co mógłbym nazwać domem, jeśli chodzi o pałki i ich producenta. Wreszcie znalazłem. Mogę z dumą ogłosić, że jestem teraz endorserem firmy Vater - pałek, miotełek i malletów. Czuję się szczęśliwy i wyróżniony mogąc dołączyć do tak szacownego grona wspaniałych perkusistów i perkusjonistów."

Carl Allen używa prototyp pałek firmy Vater, a także różnych modeli miotełek, pałek specjalnych, malletów i malletów wibrafonowych.

https://www.vater.com