Nowy album Marco Minnemanna

Dodano: 04.08.2017

Kilka dni temu ukazał się nowy, solowy album Marco Minnemanna, zatytułowany "Borrego".

Na płycie gościnnie pojawili się gitarzysta Rush, Alex Lifeson, który wystąpił w trzech utworach, a także Joe Satriani, który zaprezentował się w czterech kompozycjach. "Borrego" ukazał się w postaci albumu dwupłytowego i znalazły się na nim 24 utwory. Cztery dodatkowe kawałki trafiły na bonusowy krążek.

Tytuł "Borrego" nawiązuje do głównej inspiracji płyty - pustynnego miasteczka w południowej Kalifornii, Borrego Springs. Nad nowymi kompozycjami Marco pracował ponownie z producentem Scottem Schorrem, który ma na koncie inne krążki Minnemanna - "EEPS" (2014) i "Celebration" (2015).

Płytę zapowiada utworów Horsepower nagrany z Joe Satrianim


Można posłuchać również fragmentu kompozycji "Gold Digger". Mówi Marco Minnemann: "To pierwszy utwór, który napisałem na album opowiadający o pustyni Borrego w południowej Kalifornii. Moim zdaniem dobrze reprezentuje on klimat wspaniałej doliny Borrego oraz widok, który rozpościera się przed tobą, gdy jedziesz w dół piękną i pustą pustynną autostradą S2. Słyszałem te dźwięki w mojej głowie jako soundtrack do podróży. Myślałem o pierwszych ludziach, którzy tu dotarli, poszukiwali złota i znajdowali wodę w jaskiniach. Chciałem stworzyć muzyczny podkład pod te wydarzenia. Dlatego utwór zatytułowałem "Gold Digger" - opowiada on o zakładaniu i powstawaniu tego pustynnego miasteczka."


Płytę można zamówić na stronie wytwórni Lazy Bones Records oraz poprzez stronie pledgemusic Marco Minnemanna, gdzie płytę można nabyć również z wieloma dodatkowymi gadżetami, począwszy od koszulki poprzez pałki, aż do podpisanego werbla lub talerza.

Lista utworów:

Disc 1
Sandstorm
The Healer - Feat. Joe Satriani
Thunderstorm
Sculptures
A Random Place
North Bound - Feat. Joe Satriani
Palms Inn Blues
Cutting It Short
Mirage
Gold Digger
On That Note - Feat. Alex Lifeson i Elizabeth Carlson (skrzypce)
Everyday Springtime 2017
South End - Feat. Alex Lifeson
One Margarita (and the Milky Way)

Disc 2
Horsepower - Feat. Joe Satriani
What Brought You Here?
3 Ghosts in a Saloon
Homicide
Lady in White
Vallecito
Hometown - Feat. Joe Satriani
Roadrunner
What Can I Hide?
Broken Part

Exclusive Bonus Tracks for CD
Walls
Why Should I Care?
And Over Again
OTN (REMIX) Feat. Alex Lifeson i Tony Levin